Paastassen naar Amsterdam

Praktijkcentrum | 24 april 2021
  • Praktijklokaal

Maar liefst 108 paastassen gingen vanuit De Ontmoeting (NGK Voorthuizen-Barneveld) naar Amsterdam Nieuw-West, waar partnergemeente Oase ze uitdeelde. In andere jaren werden er zo’n zestig à zeventig tassen gevuld: grote shoppers, gevuld met gezonde en houdbare producten, bij voorkeur halal. Nu dus meer dan honderd.

070618 praktijklokaal beeld2‘Juist nu kan Oase Gods liefde tastbaar maken in Nieuw-West voor zoveel mensen die zich door de gedwongen isolatie nog eenzamer en in de steek gelaten voelen dan normaal. Het zijn intensieve en uitdagende tijden. Maar ook tijden waarin we als kerk nog meer van Gods hoop mogen uitdelen in een wereld die snakt naar wat hoop en goed nieuws’, aldus de werkgroep Oase van NGK De Ontmoeting.

De band met Oase is ontstaan vanuit de behoefte om vanuit Voorthuizen en Barneveld inhoud te geven aan de missionaire roeping van de kerk, zegt Ronald Reemst, scriba van De Ontmoeting. Oase is een missionair initiatief van De Bron, samenwerkingsgemeente CGK/NGK in Amsterdam. Het doel van de verbinding tussen Oase en Ontmoeting is om elkaar wederzijds te ondersteunen, te bemoedigen en op te bouwen. De gemeentes helpen elkaar met menskracht, materiële zaken en bidden voor elkaar. Er wordt hulp geboden bij sport- en spelmiddagen in de wijk en er is kanselruil waarbij voorganger Martijn Rutgers van Oase de gemeenteleden van De Ontmoeting bijpraat.

Webtip
www.oasenieuwwest.nl

Meest gelezen

Behulpzaam advies over omgang met groeiende diversiteit in NGK

Behulpzaam advies over omgang met groeiende diversiteit in NGK

Louren Blijdorp
  • Kerkelijk leven
  • Ruimte en richting

In de eerste aflevering van deze rubriek is aan vier intensief betrokken NGK-predikanten gevraagd hoe de synodebesluiten bij henzelf en in hun gemeente zijn gevallen. Daaruit bleekt dat er grote verschillen tussen gemeentes ontstaan. In de tweede aflevering is aan drie hoofdrolspelers ter synode toelichting gevraagd op keuzes en besluiten. In deze derde aflevering vragen we aan René de Reuver, voormalig scriba van de Protestantse Kerk in Nederland hoe hij ontwikkelingen in de NGK ziet en wat hij ons zou willen meegeven.

Lees artikel
Predikantsprofiel: Koos Jonker

Predikantsprofiel: Koos Jonker

Marinus de Jong
  • Kerkelijk leven
  • Predikantsprofiel

‘Het predikantschap is voor mij geen baan, het is een roeping.’ Zijn roeping loopt als een rode draad door het gesprek met ds. Koos Jonker. Hij is predikant in hart en nieren. Maar die roeping kwam niet vanzelf. Zijn Zuid-Afrikaanse accent verraadt meteen dat die weg op zijn minst één landsgrens overging. Meer dan eens ging dat als bij Mozes en Jeremia: tegen zijn eigen wil. Deze roeping geeft diepe vreugde, soms veel plezier, maar kost ook wat, zo blijkt.

Lees artikel
Kerknieuws mei 2026

Kerknieuws mei 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Kerknieuws van mei 2026 in Magazine Onderweg. Het beroep dat de gemeente van Langerak op ds. Gert Meijer uitgebracht heeft, heeft hij aangenomen. Ds. Meijer stond sinds 2017 in de NGK Zuidlaren-Kandelaarkerk. De NGK Zwolle-Plantagekerk, een gemeente met ruim 1.000 leden, heeft een beroep gedaan op ds. Reinier Kramer (46 jaar). Kramer is momenteel als enige actieve gemeentepredikant verbonden aan de ruim 1.200 leden tellende samenwerkingsgemeente CGK-NGK Deventer. Hij is sinds 2,5 jaar werkzaam in Deventer. Kramer was eerder vier jaar verbonden aan Spakenburg-Zuid en vijf jaar aan Bergentheim-De Hoeksteen. De Plantagekerk is vacant sinds het vertrek van ds. Jos Douma in 2025.

Lees artikel
Als schaduwen over de wereld vallen

Als schaduwen over de wereld vallen

Louren Blijdorp
  • Verdieping

De tijden zijn somber en ernstig. Oorlogen zijn niet meer ver weg en de wankelende wereldorde geeft een sluimerende onzekerheid. Ook in het nog altijd ongekend welvarende en vredige westen van Europa knaagt het: trollenlegers, hackers, mysterieuze drones dringen ons continent binnen. Het leidt tot groeiend onbehagen, polarisatie, bedreiging van de rechtstaat. En dan klopt ook nog de klimaatcrisis onverbiddelijk aan. Die nog veel existentiëlere dreiging die de randvoorwaarden van ons bestaan zelf bedreigt wordt haast vergeten. Maar ook die slapende reus morrelt aan de bedrieglijke rust van Noordwest-Europa.

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief