Contact tijdens lockdown

Praktijkcentrum | 29 januari 2022
  • Praktijklokaal

Bedum (GKv) heeft het al eerder gedaan, het opzetten en uitvoeren van de actie ‘Van wie komt dit?’ Vanwege het succes wordt die actie nu herhaald. De actie heeft alles te maken met de coronamaatregelen en -beperkingen in 2020 en 2021.

Hoe werkt het? Je kunt je aanmelden en krijgt vervolgens een briefje met het adres dat je anoniem gaat verrassen; dit kan in ieder geval gedurende de hele maand januari; je verrast minimaal een keer per week. De initiatiefnemers: ‘Het is niet de bedoeling dat er veel geld in gestoken wordt, maar wel veel liefde.’ De organisatoren waarschuwen dat je het wel ‘zo moet bezorgen dat het niet opvalt’. Ook zelf krijg je post of attenties van een ander. Op 31 januari maakt iedereen zich bekend – en hoor jij wie jou heeft verrast. Als iemand de verrassing niet zelf kan bezorgen, kan de hulp van iemand anders ingeroepen worden.

In Hardenberg-Centrum en Hardenberg-Baalder (GKv) gaat een actie met ongeveer hetzelfde doel anders. Daar zijn secret sisters actief geweest. Elke deelneemster wordt gekoppeld aan een andere; je maakt jezelf niet bekend, maar laat je betrokkenheid bij de ander merken met bijvoorbeeld een kaartje of een presentje.

In Dalfsen, bij een activiteit van de NGK en de GKv samen, is het anoniem blijven bij een vergelijkbare actie niet aan de orde. Daar kon je in het weekend van 15 en 16 januari wandelen, twee aan twee.

Zalk (NGK) deed en doet het nog weer anders: daar hangt bij de kapstok in de hal van de kerk een slinger van enveloppen met daarin namen van gemeenteleden. Je kunt er een of meerdere afpakken en onder het motto ‘wees creatief’ iets leuks doen voor wie erin genoemd wordt, bijvoorbeeld een cadeautje, een kaartje of een uitnodiging voor koffie of eten.

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Koert van Bekkum
  • Verdieping

Verwijst het begin van Genesis naar dingen die zijn gebeurd? Of spreken de hoofdstukken vooral over ons menselijk bestaan als zodanig, en over hoe God redt? Het laatste natuurlijk, aldus ds. Ulbe van der Meer afgelopen mei in dit blad. Laten we het profetisch-symbolische karakter van het paradijsverhaal omarmen. Dan zijn we af van ingewikkelde discussies over historiciteit, leren mensen hoe mooi en krachtig de Bijbel spreekt, en werpen we geen onnodige drempels op voor jongeren en buitenstaanders. 

Lees artikel
Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Redactie
  • Redactioneel

Er is alle reden om binnen de Nederlandse Gereformeerde Kerken van gedachten te wisselen over hoe je het begin van Genesis leest en welke plek de zondeval daarin inneemt. Reina Wiskerke besprak in haar column het opinieartikel van dominee Ulbe van der Meer over Genesis 3 (ND 6 juni, link). Ze vroeg zich daarin af waarom Onderweg, maandblad voor de Nederlandse Gereformeerde Kerken (NGK), zijn opvatting ‘dropt’ bij de lezers, zonder reflectie op de noodzakelijkheid, reikwijdte en consequentie van zijn opvatting.

Lees artikel
Kerknieuws juni 2026

Kerknieuws juni 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Op 15 mei is ds. Johannes Theodoor Jonkman overleden. Hij werd op 13 januari 1950 geboren in Groningen en studeerde theologie in Kampen. In 1983 werd hij door GKv Drachten Zuid-Oost uitgezonden als zendingspredikant naar Kalimantan Barat (Indonesië). In 2000 werd hij gemeentepredikant in NGK Hardenberg-Centrum, waar hij vanaf 2015 aan verbonden was als emerituspredikant. De NGK Hardenberg-Centrum telt ruim 550 leden. Binnenkort verschijnt op onderwegonline.nl een in memoriam over ds. Jonkman.

Lees artikel
Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Lyanne De Haan-Wilts
  • Kerkelijk leven
  • Professorsprofiel

Ik ontmoet Myriam digitaal. Haar vakantie is net voorbij en dat is te zien, ze kijkt ontspannen met een kop thee de camera in. Toch geeft ze aan dat vakantie iets ingewikkelds heeft. Het leven als hoogleraar is gefragmenteerd en kent een permanente druk. De rust die vakantie brengt is elke keer weer even wennen. De adrenaline van haar dagelijks leven moet eruit en ze vindt het lastig om geen grip op zaken te hebben. Tegelijk hoopt ze dat ze de rust van de afgelopen vakantie mee kan nemen in haar werk van de komende tijd.

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief