VGK en NGK aan kop als naam nieuwe kerkgemeenschap

OnderWeg | 27 september 2019
  • Nieuws

‘Verenigde Gereformeerde Kerken’ en ‘Nederlandse Gereformeerde Kerken’ zijn het meest geschikt als naam voor de nieuw te vormen kerkgemeenschap van GKv en NGK. Dat is de uitkomst van de enquête van de Regiegroep hereniging, waaraan in de afgelopen maanden ongeveer 1.800 kerkleden hebben meegedaan. Onder de GKv-leden die meededen aan de enquête scoren beide namen vrijwel gelijk, bij de NGK-leden staat ‘Nederlandse Gereformeerde Kerken’ duidelijk bovenaan. Opvallend is dat deze naam onder GKv-leden bij 45-plussers en vooral bij 60-plussers op de eerste plaats komt.

Op flinke afstand staat de naam ‘Evangelische Gereformeerde Kerken’ op de derde plaats; tegelijk scoort deze naam het hoogst als ‘totaal ongeschikt’. De naam ‘Gemeenschap van Gereformeerde Kerken’ scoort het laagst.

De Regiegroep legt alle vier namen met een aantal criteria en met de reacties die de namen bij de kerkleden oproepen ter besluitvorming voor aan de GKv-synode en de Landelijke Vergadering van de NGK.

De kerk als proeftuin

De kerk als proeftuin

Petra de Jong
  • Beschouwing
  • Thema-artikelen
‘De kracht van de lokale kerk kunnen we onderschatten’

‘De kracht van de lokale kerk kunnen we onderschatten’

Femke Woertink
  • Interview
  • Thema-artikelen

Reageer op dit bericht

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief