Spontane collecte voor Java

Praktijkcentrum | 8 augustus 2020
  • Praktijklokaal

Nu de pandemie hier over het hoogtepunt heen is, is het goed te beseffen dat die wereldwijd nog verder woedt. Veel kerken hebben daar aandacht voor. Zoals in Ommen, waar een deurcollecte werd gehouden voor het christelijk noodhulpcluster. In Dordrecht werd gecollecteerd voor India. En Het Lichtbaken (NGK Rijsenhout) vraagt aandacht voor de situatie op het Indonesische eiland Sumba, waar veel landbouwers hun inkomsten zien wegvallen, terwijl de geldschieters wel wachten op hun geld.

061522 praktijklokaal foto 4In Assen-Marsdijk (GKv) kwam een spontane actie op gang voor mensen op Java, ook Indonesië. Dominee Roland Schipper is daar geweest om kerken toe te rusten met onderwijs en gesprekken en sindsdien is er in Marsdijk aandacht voor de situatie daar. Hij hield de gemeente op de hoogte via zijn blogs en er is een klein fonds voor kerkenwerk op Java. In een preek noemde hij onlangs de nood op Java. Spontaan kwamen gemeenteleden in actie om geld in te zamelen daarvoor.

Vooruitlopend op een speciale collecte op 19 juli zijn ze alvast begonnen: een weduwe die geen uitweg meer zag, kan nu een eetstalletje beginnen en er worden voedselpakketten uitgedeeld. Ook kon hulp worden geboden bij de bouw van huiskerkjes. Reactie uit Java: ‘You have built a house-church in Java for Jesus. You and your church in Assen have done so much for us.‘ Roland Schipper: ’Wat bijzonder dat we dit als gemeente mogen doen. Zo rechtstreeks, zoveel broeder- en zusterliefde. Zo ontzettend nuttig’.

Webtip 
www.christelijknoodhulpcluster.nl

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Koert van Bekkum
  • Verdieping

Verwijst het begin van Genesis naar dingen die zijn gebeurd? Of spreken de hoofdstukken vooral over ons menselijk bestaan als zodanig, en over hoe God redt? Het laatste natuurlijk, aldus ds. Ulbe van der Meer afgelopen mei in dit blad. Laten we het profetisch-symbolische karakter van het paradijsverhaal omarmen. Dan zijn we af van ingewikkelde discussies over historiciteit, leren mensen hoe mooi en krachtig de Bijbel spreekt, en werpen we geen onnodige drempels op voor jongeren en buitenstaanders. 

Lees artikel
Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Redactie
  • Redactioneel

Er is alle reden om binnen de Nederlandse Gereformeerde Kerken van gedachten te wisselen over hoe je het begin van Genesis leest en welke plek de zondeval daarin inneemt. Reina Wiskerke besprak in haar column het opinieartikel van dominee Ulbe van der Meer over Genesis 3 (ND 6 juni, link). Ze vroeg zich daarin af waarom Onderweg, maandblad voor de Nederlandse Gereformeerde Kerken (NGK), zijn opvatting ‘dropt’ bij de lezers, zonder reflectie op de noodzakelijkheid, reikwijdte en consequentie van zijn opvatting.

Lees artikel
Kerknieuws juni 2026

Kerknieuws juni 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Op 15 mei is ds. Johannes Theodoor Jonkman overleden. Hij werd op 13 januari 1950 geboren in Groningen en studeerde theologie in Kampen. In 1983 werd hij door GKv Drachten Zuid-Oost uitgezonden als zendingspredikant naar Kalimantan Barat (Indonesië). In 2000 werd hij gemeentepredikant in NGK Hardenberg-Centrum, waar hij vanaf 2015 aan verbonden was als emerituspredikant. De NGK Hardenberg-Centrum telt ruim 550 leden. Binnenkort verschijnt op onderwegonline.nl een in memoriam over ds. Jonkman.

Lees artikel
Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Lyanne De Haan-Wilts
  • Kerkelijk leven
  • Professorsprofiel

Ik ontmoet Myriam digitaal. Haar vakantie is net voorbij en dat is te zien, ze kijkt ontspannen met een kop thee de camera in. Toch geeft ze aan dat vakantie iets ingewikkelds heeft. Het leven als hoogleraar is gefragmenteerd en kent een permanente druk. De rust die vakantie brengt is elke keer weer even wennen. De adrenaline van haar dagelijks leven moet eruit en ze vindt het lastig om geen grip op zaken te hebben. Tegelijk hoopt ze dat ze de rust van de afgelopen vakantie mee kan nemen in haar werk van de komende tijd.

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief