Nieuwe gewoontes vormen in Arnhem

Praktijkcentrum | 2 april 2021
  • Praktijklokaal

Over ‘God in de supermarkt’ gaat het ook in de Koepelkerk in Arnhem (GKv). Duurzaam leven vinden ze in de Koepelkerk heel belangrijk, maar hoe kom je zo ver om je gedrag aan te passen?

Tijdens de veertigdagentijd loopt in Arnhem het thema ‘de slag om het hart’. ‘We gebruiken de veertigdagentijd om met elkaar na te denken over goede gewoonten die ons kunnen helpen om ons hart te richten op het goede’, aldus dominee Cornelis Hamstra. Gewoontes helpen ons om het goede te omarmen en het slechte te weerstaan. Dat past bij het vasten, kenmerkend voor de veertigdagentijd. ‘God in de supermarkt’ gaat over wekelijkse gewoontes en de keuzes die we daarin maken.

Het thema gaat ook over de dagelijkse gewoontes van bijbellezen en bidden. Dominee Hamstra ondersteunt dit met de WhatsAppgroep ‘goede gewoontes’. Daarin stuurt hij elke dag een bijbeltekst en soms een gebed. Een andere preek in de serie gaat over Filippenzen 4: 8 en 9: ‘Schenk aandacht aan alles wat waar, edel, rechtvaardig, zuiver, lieflijk, eervol is, kortom, aan alles wat deugdzaam is en lof verdient’. Concreet: wat zoek je op op je telefoon? Tenslotte is er aandacht voor de maandelijkse gewoonte van samen eten en spreken, al is dit in deze crisistijd nog lastig. De serie kerkdiensten begon met een preek over Romeinen 12: 1 en 2, over vernieuwing. Terugluisteren? Zoek op YouTube naar: Koepelkerk online.

Meest gelezen

Kerknieuws oktober 2026

Kerknieuws oktober 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, oktober 2026. Beroepen. G.P. Hommes naar Bunschoten, Dalfsen, Kampen en Nijmegen. Ds. Peter Hommes (45) heeft beroepen ontvangen van de NGK Bunschoten-Oost-Petrakerk, de NGK Dalfsen-Het Kruispunt, de NGK Kampen-Eudokiakerk en NCGK Nijmegen-de Boskapel. Hommes is sinds 2017 verbonden aan NGK Leusden-de Koningshof, een gemeente met ca. 750 leden.

Lees artikel
Synode van start

Synode van start

Louren Blijdorp
  • Kerkelijk leven

Na een bidstond in de Lidwinakerk is deze maand de synode van Best geopend. Vanuit de 28 regio’s vormen 56 afgevaardigden de vergadering. Van november tot maart hoopt de synode in vijf sessies alles wat op haar agenda staat te behandelen. Onderweg zal de synode met belangstelling volgen. Twee synodewatchers zijn bereid om naar aanleiding van de vergaderingen maandelijks in deze rubriek hun indrukken en observaties te delen. Hieronder lichten ze toe wat hen drijft om betrokken te zijn bij deze landelijke kerkelijke vergadering.

Lees artikel
Zwijgen en doorgaan: waarom slachtoffers zwijgen

Zwijgen en doorgaan: waarom slachtoffers zwijgen

Marianne Bronsveld
  • Wisselrubriek

Het duurt lang voordat slachtoffers van misbruik of structureel geweld voor het eerst gaan spreken. Waarom zwijgen zij zo lang? Welke angsten leven er bij slachtoffers en wat kun jij doen om iemand te helpen sneller te spreken?

Lees artikel
Het publieke spreken van de NGK tegenover radicaal-rechts

Het publieke spreken van de NGK tegenover radicaal-rechts

George Harinck
  • Verdieping

De Raad van Kerken heeft in april van dit jaar het rapport ‘De weg van discipelschap. De omgang van de kerken met radicaal-rechts gedachtegoed’ gepubliceerd. Daarmee beweegt de raad zich in het spanningsveld van kerk en politiek. Hoe deden kerken dat in het verleden en hoe moeten we in dat licht dit rapport bezien? Deze vraag is mede interessant omdat de Nederlandse Gereformeerde Kerken (NGK) sinds 2025 lid zijn van deze raad. 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief