Dansen op de preekstoel

Pieter Kleingeld | 11 februari 2026
  • Column

U moet u inloggen om dit artikel te bekijken. Inloggen om toegang te krijgen.

Over de auteur
Pieter Kleingeld

Pieter Kleingeld is predikant van de NGK Oegstgeest.

Meest gelezen

Commentaar

Commentaar

Maaike Harmsen
  • Blog
  • Column

Een chatbot is evenals een commentaar: een door feilbare mensen gemaakt hulpmiddel, niet meer dan dat.

Lees artikel
‘Mijn koninkrijk is niet van deze wereld’

‘Mijn koninkrijk is niet van deze wereld’

Suzan Sierksma - Agteres
  • Column

In deze tijden van actievoeren, campagne en verkiezingen hoor je sommige christenen weleens opmerken dat wij ons beter op andere, geestelijke zaken kunnen richten. Zei Jezus zelf niet: ‘Mijn koninkrijk is niet van deze wereld’? Maar hoe moeten we deze woorden begrijpen? Heeft Jezus’ koninkrijk niet veel meer met deze wereld en haar politiek te maken dan we vaak denken?

Lees artikel
Dooyeweerd leert ons kijken naar Gods liefde en trouw 

Dooyeweerd leert ons kijken naar Gods liefde en trouw 

Jan van der Stoep
  • Column

Column van prof. dr. Jan van der Stoep. Het bestaan is een wonderlijk iets. In de eindeloze ruimte van het heelal tref je ineens een planeet aan waarop leven is. Waarom is dat leven daar? Hoe kan dat ooit uit toeval zijn ontstaan? En wat heeft het leven voor zin als er na de dood niets meer zou zijn?

Lees artikel
God en de goden van onze tijd

God en de goden van onze tijd

Jaap Dekker
  • Column

De leefwereld van het oude Israël telde vele goden. In Bijbelverhalen kom je ze tegen, de Kanaänitische god Baäl bijvoorbeeld en Dagon, de god van de Filistijnen. Vaak spreekt de Bijbel trouwens meer in het algemeen over ‘andere goden’ dan die van Israël. De dichter van Psalm 82 heeft geen hoge pet op van al die goden. Ze doorstaan de lakmoesproef niet.

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief