In beeld: Ageeth Bolks

Peter Hommes | 17 oktober 2015
  • In beeld

‘In beeld’ laat je aan de hand van acht vragen kennismaken met GKv’ers en NGK’ers. In deze aflevering: Ageeth Bolks.

Ageeth Bolks | 48 jaar | woonplaats: Ommen | kerkelijke gemeente: GKv Ommen-West | getrouwd, moeder van vier zonen | werk: groepsleerkracht en borstvoedingsconsulent.

Ageeth Bolks | 48 jaar | woonplaats: Ommen | kerkelijke gemeente: GKv Ommen-West |
getrouwd, moeder van vier zonen | werk: groepsleerkracht en borstvoedingsconsulent.

1. Op welke manier heeft jouw geloof je leven veranderd? Het geloof heeft altijd een belangrijke rol gespeeld in mijn leven. Wel kreeg ik later het inzicht dat de mens is geschapen voor relaties. God kent ons en Hij wil gekend zijn door ons. Dat inzicht is voor mij steeds meer gaan leven. In de eerste plaats mag je leven als kind van God in relatie met je hemelse Vader, en vervolgens in relatie met je medemensen.

2. Aan welk onderwerp moeten we in OnderWeg aandacht geven? Aan de vraag hoe we als kerk van betekenis kunnen blijven voor de komende generaties!

3. Wat is je vroegste jeugdherinnering? Dan denk ik vooraal aan allerlei mooie momenten, zoals het logeren bij oma op de boerderij, samen kerst vieren met het gezin en vakanties samen.

4. Wat doe je om gelukkig te zijn? Ik word gelukkig door mij een geliefd kind te voelen van mijn hemelse Vader. Dat geeft mij niet alleen een geluksgevoel voor dit moment, maar ook voor de toekomst. Ik wil graag tijd doorbrengen met God. Hij is het die mij het diepste geluk kan geven!

5. Waar zou je beter in willen zijn? In de afgelopen vier jaar heb ik de school voor pastoraat gevolgd, waarbij het contextuele denken centraal staat. Hier heb ik geleerd om te denken vanuit de invloed die gebeurtenissen hebben in mensenlevens. Daarbij laat je steeds meer het oordeel los. Dus ik zou graag minder oordelen. Er staat niet voor niets in de Bijbel: ‘Oordeel niet, opdat er niet over jullie geoordeeld wordt’ (Matteüs 7:1-2).

6. Wat is je grootste irritatie? Ik erger me aan onze prestatiemaatschappij. Het draait tegenwoordig alleen maar om beter, meer en sneller. Woorden als ‘genoeg’ en ‘het is goed zo’ zouden het leven veel mooier maken.

7. Wat is je mooiste ervaring in de kerk? Ik vind het elke keer weer mooi als we de dienst vieren in verbondenheid met God en met elkaar. Waarbij jong en oud hun plek mogen innemen tot eer en glorie van God. Samen beleven en vieren dat God er is. In welke omstandigheden je ook leeft, Hij is erbij.

8. Waar kun je van wakker liggen? Van de gebrokenheid en het onrecht in het leven. Ik zie daarom ook uit naar de terugkomst van de Heer. Naar het moment dat de hele wereld verlost wordt en God de eer en glorie krijgt die Hem toekomen!

Over de auteur
Peter Hommes

Peter Hommes is predikant van de GKv Leusden en redacteur van OnderWeg.

Meest gelezen

Huis op een rots

Huis op een rots

Redactie
  • Redactioneel

Staat er eigenlijk iets spannends op de agenda van de synode? Deze maand komt de synode voor het eerst bij elkaar voor een introductieweekend. Daarna volgen in oktober een bidstond en een opening en vervolgens zijn er 8 vergaderdagen verspreid over november ’26 tot maart ‘27. 56 afgevaardigden hebben de schone taken om een stevige stapel beleidsrapporten door te nemen en daar besluiten over te nemen. 

Lees artikel
Kerknieuws september 2026

Kerknieuws september 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, september 2026. Ds. Hans Riemer, verbonden aan NGK Den Haag-Morgensterkerk heeft het beroep dat de NGK Voorburg-Franse Kerk op hem heeft uitgebracht aangenomen. De gemeente in Voorburg telt ruim 150 leden. Eerder was ds. Riemer predikant van GKv, later NGK, Langerak. 

Lees artikel
Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Lyanne De Haan-Wilts
  • Docentenprofiel
  • Kerkelijk leven

Cornelis Hamstra werd al eerder geïnterviewd door Onderweg. In het julinummer sprak Louren Blijdorp al met Cornelis Hamstra over de plek van de hbo-theoloog in de NGK. Nu spreek ik Cornelis over zijn werk als docent aan de Christelijke Hogeschool Ede (CHE), waar hij hbo-theologen opleidt. Ik vraag me af hoe zijn werk als docent zich verhoudt tot zijn vorige aanstelling: gemeentepredikant in de NGK Arnhem-Koepelkerk.

Lees artikel
Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Hans Schaeffer
  • Opinie

De kerk is Gods werk. Dat is een van de massieve kernovertuigingen van gereformeerde theologie. Zo hoog zet de Heidelbergse Catechismus ook in: ‘Dat de Zoon van God … Zich een gemeente … vergadert, beschermt en onderhoudt. Hij doet dit door zijn Geest en Woord.’ (Zondag 21, v/a 54). Kerk-zijn is voluit Gods werk. Tegelijk is je ervaring soms heel anders. Het is evengoed mensenwerk, met alle spanningen en gedoe die dat oplevert. Precies de spanning tussen Gods werk en mensenwerk maakt kerkvernieuwing als thema urgent. Hoe zit dat? En hoe ziet dat eruit in de praktijk? 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief