Zeven Enschedese gemeenten klaar voor The Passion

Praktijkcentrum | 7 maart 2015
  • Praktijklokaal

De zeven gemeenten van GKv, NGK en CGK in Enschede staan in de startblokken om op 2 april (Witte Donderdag) The Passion in hun stad te ondersteunen. Al hun kerkgebouwen zijn die avond open voor ontmoeting en nagesprek met buurtbewoners over de tv-uitbeelding van Jezus’ lijden en sterven.

010506 The_Passion-EnschedeDaarnaast is elke gemeente gekoppeld aan een verzorgingshuis in de stad. Gemeenteleden gaan samen met de bewoners naar The Passion kijken en erover praten.

In het stadscentrum zullen gemeenteleden bij enkele grote witte kruisen het gesprek aangaan met mensen die naar The Passion komen. Die kunnen dat wat hen bezighoudt op een briefje neerleggen aan de voet van het kruis. Voor nazorggesprekken met bezoekers zijn de Oosterkerk (GKv) en de Renatekerk (CGK) beschikbaar, vlakbij het plein waar The Passion eindigt.

Voorafgaand aan The Passion wordt er een grote maaltijd georganiseerd, waarvoor vooral minderbedeelde inwoners worden uitgenodigd. In een gebedsmarathon wordt de hele dag door gebeden voor alle betrokkenen bij The Passion.

De stichting XiE (Christus in Enschede) coördineert alles namens de zeven gereformeerde kerken. XiE organiseert al langer kerkoverstijgende activiteiten met kerst en Pasen om de inwoners van Enschede bekend te maken met het evangelie.

Volgens evangelisatieouderling Saskia Pouw van de NGK Enschede zijn leden van alle betrokken kerken ‘heel gemotiveerd en enthousiast’ om mee te werken. ‘Iedereen loopt warm om er iets moois van te maken en op deze manier Christus te laten zien in Enschede. En ook om onze eenheid als kerken zichtbaar te maken, die niet ophoudt als The Passion weer voorbij is.’

Webtip
www.stichtingXiE.nl

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Koert van Bekkum
  • Verdieping

Verwijst het begin van Genesis naar dingen die zijn gebeurd? Of spreken de hoofdstukken vooral over ons menselijk bestaan als zodanig, en over hoe God redt? Het laatste natuurlijk, aldus ds. Ulbe van der Meer afgelopen mei in dit blad. Laten we het profetisch-symbolische karakter van het paradijsverhaal omarmen. Dan zijn we af van ingewikkelde discussies over historiciteit, leren mensen hoe mooi en krachtig de Bijbel spreekt, en werpen we geen onnodige drempels op voor jongeren en buitenstaanders. 

Lees artikel
Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Redactie
  • Redactioneel

Er is alle reden om binnen de Nederlandse Gereformeerde Kerken van gedachten te wisselen over hoe je het begin van Genesis leest en welke plek de zondeval daarin inneemt. Reina Wiskerke besprak in haar column het opinieartikel van dominee Ulbe van der Meer over Genesis 3 (ND 6 juni, link). Ze vroeg zich daarin af waarom Onderweg, maandblad voor de Nederlandse Gereformeerde Kerken (NGK), zijn opvatting ‘dropt’ bij de lezers, zonder reflectie op de noodzakelijkheid, reikwijdte en consequentie van zijn opvatting.

Lees artikel
Kerknieuws juni 2026

Kerknieuws juni 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Op 15 mei is ds. Johannes Theodoor Jonkman overleden. Hij werd op 13 januari 1950 geboren in Groningen en studeerde theologie in Kampen. In 1983 werd hij door GKv Drachten Zuid-Oost uitgezonden als zendingspredikant naar Kalimantan Barat (Indonesië). In 2000 werd hij gemeentepredikant in NGK Hardenberg-Centrum, waar hij vanaf 2015 aan verbonden was als emerituspredikant. De NGK Hardenberg-Centrum telt ruim 550 leden. Binnenkort verschijnt op onderwegonline.nl een in memoriam over ds. Jonkman.

Lees artikel
Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Lyanne De Haan-Wilts
  • Kerkelijk leven
  • Professorsprofiel

Ik ontmoet Myriam digitaal. Haar vakantie is net voorbij en dat is te zien, ze kijkt ontspannen met een kop thee de camera in. Toch geeft ze aan dat vakantie iets ingewikkelds heeft. Het leven als hoogleraar is gefragmenteerd en kent een permanente druk. De rust die vakantie brengt is elke keer weer even wennen. De adrenaline van haar dagelijks leven moet eruit en ze vindt het lastig om geen grip op zaken te hebben. Tegelijk hoopt ze dat ze de rust van de afgelopen vakantie mee kan nemen in haar werk van de komende tijd.

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief