Theater in dienst van het evangelie

Praktijkcentrum | 22 februari 2016
  • Praktijklokaal

In Enschede nodigen de kerken mensen uit voor een avond rond Pasen. Theatergroep Mighty Impulse brengt op 23 maart – in samenwerking met de Duitse groep Artbeat – in een één uur durend programma het paasevangelie tot leven (‘Het verhaal van vrijheid’). Dat gebeurt in het kader van XiE: een beweging die kerken ondersteunt om Christus te laten zien in de stad Enschede.

Met drama, mime en dans wordt een visuele voorstelling gegeven van de ‘levensveranderende geschiedenis’ van 			passie en Pasen. (beeld Mighty Impulse)

Met drama, mime en dans wordt een visuele voorstelling gegeven van de ‘levensveranderende geschiedenis’ van passie en Pasen. (beeld Mighty Impulse)

Ook de NGK en GKv doen mee met XiE. Wat kunnen mensen verwachten? Met drama, mime en dans wordt een visuele voorstelling gegeven van de ‘levensveranderende geschiedenis’ van passie en Pasen. Mighty Impulse doet op zijn tournee ook Amstelveen aan. Daar zijn het drie kerken die samen een paasevent organiseren: de Stadshartkerk (GKv), de NGK Amstelveen en de evangelische CAMA-gemeente. Er zijn op 22 maart twee voorstellingen in het Keizer Karel College in Amstelveen.

Inmiddels kunnen we niet meer om The Passion heen, de geschiedenis van het lijden van Christus vertolkt door bekenden uit de Nederlandse popmuziek. Amersfoort bereidt zich erop voor. In Groningen wordt, als uitvloeisel van The Passion in 2014, een Passionweek georganiseerd door christelijke studentenverenigingen, maar die zoeken het niet zozeer in liedjes als wel in woorden. Er zijn lunchtalks en elke avond in de Stille Week zijn er ‘praatjes’, waar mensen op kunnen reageren. Ook is er een debatavond tussen een christen en een atheïst.

Webtips
www.paaseventamstelveen.nl
www.mightyimpulse.com/paastour

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Hoeveelheid, urgentie, rust en ritme

Hoeveelheid, urgentie, rust en ritme

Redactie
  • Redactioneel

De verzoening, de vitaliteit van het belijden, het predikantentekort, de verhouding tussen doop en avondmaal, de eerste hoofdstukken van Genesis en de leer over de zonde, de ambtsleer, het voortgaande gesprek over homoseksuele relaties – het zijn allemaal vraagstukken die meer of minder nadrukkelijk aan de orde zijn in de NGK. Staan die verschillende vraagstukken los van elkaar of hangen ze samen? Aan deze ketting van kwesties met een bepaalde gevoeligheid rijgt dit nummer een volgende kraal: de plek en rol van de hbo-theoloog.

Lees artikel
Kerknieuws juli 2026

Kerknieuws juli 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, juli 2026. Het beroep dat NGK Emmen op ds. Rik Meijer uitbracht, heeft hij aangenomen. De gemeente van Emmen zal zijn derde gemeente worden. Hij begon zijn werk in 2012 in Alblasserdam, per 1-1-2020 GKv Alblasserdam-Nieuw Lekkerland; later in dat jaar werd hij predikant in GKv Hardenberg-Baalderveld-Zuid, sinds 2021 NGK Hardenberg-Baalderveld.

Lees artikel
Predikantsprofiel Kees Smit

Predikantsprofiel Kees Smit

Melissa van der Kamp
  • Kerkelijk leven
  • Predikantsprofiel

Het is een terugkerend woord als ik met Kees Smit in gesprek ben over de geestelijke verzorging en zijn werk als voorzitter van de Commissie Geestelijke Verzorging (CGV). Uit alles blijkt dat hij deze rol met hart en ziel vervult. Niet in de laatste plaats gedreven door zijn eigen ervaringen als geestelijk verzorger bij Defensie. Kees stelt dat geestelijk verzorgers waardevolle gesprekspartners kunnen zijn voor gemeenten, omdat juist zij werken op het grensvlak van kerk en samenleving. Ik praat met Kees door over zijn gedrevenheid als voorzitter en wat het geestelijk verzorger-zijn voor hem heeft betekend.

Lees artikel
Wie mooi wil zijn moet pijn lijden

Wie mooi wil zijn moet pijn lijden

Jan Mudde
  • Ethiek

‘Wie mooi wil zijn, moet pijn lijden’, het kan zomaar gezegd worden als iemand de wenkbrauwen epileert of zichzelf door waxen onthaart. Maar sommige mensen gaan heel ver om aan een schoonheidsideaal te beantwoorden – veel te ver. Zoek maar eens op lotusvoeten, Victoriaanse korsetten, tattoos, lip- en bilfillers en looksmaxxing. Toch hebben mensen die willen lijden om wat heet mooi te zijn iets voorbeeldigs, zeker voor Nederlandse christenen. 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief