GKv Arnhem zoekt verbinding met de stad

Praktijkcentrum | 13 april 2018
  • Praktijklokaal

Bij een gemeenteproject gaan gemeenteleden een aantal weken intensief met elkaar aan het werk. Zo ook in de Koepelkerk (GKv) in Arnhem. Daar loopt twaalf weken lang het gemeenteproject ‘Zie Jezus’. Dat komt natuurlijk naar voren in de kerkdiensten, maar in het kader van het gemeenteproject trekken ze ook de stad en de natuur in. Zo werd een stadswandeling gedaan met als thema ‘Zie Jezus in de geschiedenis’. In een oude stad als Arnhem is daar veel over te vinden. Oude kerken en gevelstenen getuigen onder andere van een eeuwenoude inzet voor mensen die het moeilijk hebben.

De Koepelkerk in Arnhem.

De Koepelkerk in Arnhem. (beeld Pkw98/Wikimedia)

Binnenkort wordt een bezoek gebracht aan de daklozenopvang. Uit de aankondiging: ‘In de gebrokenheid, de onmacht en het lijden van deze wereld wordt het koninkrijk van Jezus ook zichtbaar. Een groter contrast met zijn glorie kun je je haast niet indenken! Zijn voorkeur lijkt niet uit te gaan naar geslaagde projecten en succesvolle mensen, maar naar wat in mensenogen vaak niet in tel is. Van Jezus zijn de woorden: elke keer als je iets goeds deed voor je naaste deed je iets goeds voor Mij (Matteüs 25:40).’

Ook gaan gemeenteleden op bezoek in de wijk de Geitenkamp, waar christenen al langer bezig zijn de buurt te omarmen, onder andere door gezamenlijke maaltijden. Andere onderdelen zijn een bezoek aan een klooster en een natuurwandeling.

De Koepelkerk kent een eigen stadswerker, Wim Bos, die is aangesteld om verbindingen te leggen en te onderhouden tussen de stad en de kerk. Het is de bedoeling dat er foto’s gemaakt worden van de projectonderdelen en aan het einde wordt er een boek van gemaakt.

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Lyanne De Haan-Wilts
  • Docentenprofiel
  • Kerkelijk leven

Cornelis Hamstra werd al eerder geïnterviewd door Onderweg. In het julinummer sprak Louren Blijdorp al met Cornelis Hamstra over de plek van de hbo-theoloog in de NGK. Nu spreek ik Cornelis over zijn werk als docent aan de Christelijke Hogeschool Ede (CHE), waar hij hbo-theologen opleidt. Ik vraag me af hoe zijn werk als docent zich verhoudt tot zijn vorige aanstelling: gemeentepredikant in de NGK Arnhem-Koepelkerk.

Lees artikel
Rentmeesterschap is zo gek nog niet

Rentmeesterschap is zo gek nog niet

Jan van der Stoep
  • Column

Toen ik biologie studeerde in Wageningen had ik veel houvast aan het werk van Bob Goudzwaard. Het was begin jaren ’90 en ik maakte me zorgen om de toekomst van de aarde. De kernramp van Tsjernobyl had diepe indruk op me gemaakt. Ook zag ik overal om me heen de biodiversiteit achteruitgaan. 

Lees artikel
Leren snoeien bij Hoop voor NOP

Leren snoeien bij Hoop voor NOP

Pieter Messelink
  • Alphen tot Ommen
  • Kerkelijk leven

‘Ik wilde de hele wereld redden.’ Marieke zegt het met een glimlach. Dat verlangen is niet verdwenen, maar haar manier van kijken wel. ‘Ik dacht dat God vooral blij met mij zou zijn als ik zoveel mogelijk deed voor Hem en voor andere mensen. Nu ontdek ik dat Hij mij soms juist vraagt om dingen los te laten.’ Het is een zin die samenvat wat er gebeurt bij leden van verschillende kerken in de Noordoostpolder. Dit keer niet het verhaal van één kerk uit een regio, maar het verhaal van mensen uit verschillende kerken ín een regio: Bieneke uit de NGK Marknesse-De Bron, Marieke uit Bant van de NGK Emmeloord-Pro Rege en Petra die in Espel woont en kerkt in een evangeliegemeente op Urk. Ze komen inmiddels bijna een half jaar samen in een leer- en doetraject van Kerkpunt over discipelschap. Het organiserende team verzon er de naam ‘Hoop voor NOP’ voor. Het traject is geen theoretische cursus maar een gezamenlijke zoektocht naar de vraag hoe je Jezus volgt in het gewone leven. Deelnemers komen in twee jaar tijd vier keer bij elkaar en intussen is er contact in kleine groepen.

Lees artikel
De Bergrede (on)navolgbaar?!

De Bergrede (on)navolgbaar?!

Egbert Brink
  • Verdieping

Is de Bergrede navolgbaar? Die vraag dient zich haast vanzelf aan wanneer we Jezus horen spreken. Zijn woorden zijn zo hoog gegrepen, zo radicaal, dat ze ons het gevoel geven dat we een andere wereld binnenstappen. Eerder dan dat we aangesproken worden in onze eigen werkelijkheid. Heb je vijanden lief. Keer de andere wang toe. Wees volmaakt. Het lijkt alsof Jezus een klimaat beschrijft dat wij niet kennen. Een sfeer die eerder bij het paradijs hoort dan bij het leven zoals wij dat dagelijks ervaren. En wie eerlijk luistert, voelt meteen de spanning: dit is toch onmogelijk om na te leven, laat staan vol te houden? Onnavolgbaar!?

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief