Conferentie over KwaZulu-Natal

OnderWeg | 30 september 2015
  • NGK-nieuws
  • Nieuws
KwaZulu-Natal is een provincie in het oosten van Zuid-Afrika. (beeld Steve Slater / Flickr.com)

KwaZulu-Natal is een provincie in het oosten van Zuid-Afrika. (beeld Steve Slater / Flickr.com)

Het Beleidsorgaan Zuid-Afrika van de NGK houdt op 28 november in Bunschoten-Spakenburg een landelijke conferentie over de veranderingen in het zendingswerk in KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika. Daarin staat het steeds meer zelfstandig worden van de kerken in Zuid-Afrika en de blijvende noodzaak van ondersteuning door en samenwerking met de Nederlandse kerken centraal.

Het Beleidsorgaan bundelt de zendende kerken en organisaties die betrokken zijn bij het zendingswerk vanuit de NGK in Zuid-Afrika. Aan de conferentie nemen ook afgevaardigden uit KwaZulu Natal deel.

Meest gelezen

Kerknieuws oktober 2026

Kerknieuws oktober 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, oktober 2026. Beroepen. G.P. Hommes naar Bunschoten, Dalfsen, Kampen en Nijmegen. Ds. Peter Hommes (45) heeft beroepen ontvangen van de NGK Bunschoten-Oost-Petrakerk, de NGK Dalfsen-Het Kruispunt, de NGK Kampen-Eudokiakerk en NCGK Nijmegen-de Boskapel. Hommes is sinds 2017 verbonden aan NGK Leusden-de Koningshof, een gemeente met ca. 750 leden.

Lees artikel
Synode van start

Synode van start

Louren Blijdorp
  • Kerkelijk leven

Na een bidstond in de Lidwinakerk is deze maand de synode van Best geopend. Vanuit de 28 regio’s vormen 56 afgevaardigden de vergadering. Van november tot maart hoopt de synode in vijf sessies alles wat op haar agenda staat te behandelen. Onderweg zal de synode met belangstelling volgen. Twee synodewatchers zijn bereid om naar aanleiding van de vergaderingen maandelijks in deze rubriek hun indrukken en observaties te delen. Hieronder lichten ze toe wat hen drijft om betrokken te zijn bij deze landelijke kerkelijke vergadering.

Lees artikel
Zwijgen en doorgaan: waarom slachtoffers zwijgen

Zwijgen en doorgaan: waarom slachtoffers zwijgen

Marianne Bronsveld
  • Wisselrubriek

Het duurt lang voordat slachtoffers van misbruik of structureel geweld voor het eerst gaan spreken. Waarom zwijgen zij zo lang? Welke angsten leven er bij slachtoffers en wat kun jij doen om iemand te helpen sneller te spreken?

Lees artikel
Het publieke spreken van de NGK tegenover radicaal-rechts

Het publieke spreken van de NGK tegenover radicaal-rechts

George Harinck
  • Verdieping

De Raad van Kerken heeft in april van dit jaar het rapport ‘De weg van discipelschap. De omgang van de kerken met radicaal-rechts gedachtegoed’ gepubliceerd. Daarmee beweegt de raad zich in het spanningsveld van kerk en politiek. Hoe deden kerken dat in het verleden en hoe moeten we in dat licht dit rapport bezien? Deze vraag is mede interessant omdat de Nederlandse Gereformeerde Kerken (NGK) sinds 2025 lid zijn van deze raad. 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief