In beeld: Ard Hunnersen

Peter Hommes | 2 april 2016
  • In beeld

‘In beeld’ laat je aan de hand van acht vragen kennismaken met GKv’ers en NGK’ers. In deze aflevering: Ard Hunnersen.

Ard Hunnersen | 41 jaar | woonplaats: Zwolle | kerkelijke gemeente: De Fontein, GKv Zwolle-West | getrouwd met Caty, vier kinderen: Niels (14), Lisa (†), Edith (11), Jesse (7) | werk: communicatiecreatieveling. (beeld Eljee Bergwerff)

Ard Hunnersen | 41 jaar | woonplaats: Zwolle | kerkelijke gemeente: De Fontein, GKv Zwolle-West | getrouwd met Caty, vier kinderen: Niels (14), Lisa (†), Edith (11), Jesse (7) | werk: communicatiecreatieveling. (beeld Eljee Bergwerff)

1. Op welke manier heeft jouw geloof je leven veranderd? God heeft mij niet zomaar gemaakt, ik ben hier niet toevallig. Ik ben mijn eigen ‘bewijs’ van zijn aanwezigheid en het geeft rust te weten dat Hij er altijd is. Dat roept ook vragen op: hoe wil God mij midden in deze spannende en steeds veranderende wereld gebruiken? Dat houdt mij weleens bezig. Ook besef ik dat we veel dingen in dit leven nooit zullen begrijpen. Geloven is voor mij vasthouden én loslaten.

2. Welke Bijbeltekst is jou het meest dierbaar en waarom? Johannes 8:12. Een prachtige beeldspraak: volg de lichtbron, als je wilt dat er licht is in je leven. Dat is de essentie van Jezus volgen in jip-en-janneketaal.

3. Wat doe je om gelukkig te zijn? Genieten van het leven. Muziek maken. Concerten bezoeken. Samen met mijn vrouw een betere film pakken of heerlijk naar de sauna. Lekker koken en mooie dingen maken. Soms schrijf ik gedichten.

4. Wat is je mooiste ervaring in de kerk? Het organiseren van de kerkdiensten rond Pasen in 2013, als bandleider, samen met het muziekteam en de predikanten. De dienst op Goede Vrijdag was devoot en eindigde ernstig en ingetogen. Op paaszondag brak het feest los: een grote lofprijzing met koor, band, orgel, viool en bugel. Een krachtig tweeluik dat intens beleefd werd. Geweldig om op die manier met muziek betekenis te geven aan Pasen en God daarmee te eren.

Geloven is voor mij vasthouden én loslaten

5. Wat is je favoriete vakantiebestemming? Frankrijk en Zwitserland. Oogverblindende natuur, gezellige, charmante stadjes en romantisch slingerende rivieren. Machtige bergen met witte toppen, blauwe luchten en frisgroene alpenweiden. Het evenwicht van het woeste en het intieme en lieflijke.

6. Wat kunnen kerken leren van de PR-wereld? Vormen voelen misschien veilig, ze zijn niet heilig. Experimenteren moet je dóen. Zoek nieuwe vormen op het gebied van muziek, drama, kinderwerk, beeldende kunst, humor en zelfspot, poëzie enzovoort. God heeft ons niet voor niets creatief gemaakt. Een betrouwbare boodschap in een goede vorm levert ook veel meer op. Tijdens onze vakantie op Texel was er een kerkdienst gericht op gezinnen met daarin een poppenkastvoorstelling: ‘De kerk draait doorrr’. Dat kwam erg goed over en zoiets geeft nieuwe ideeën. Natuurlijk is dat even wennen, maar durf los te laten en laat je door Gods Geest verrassen! Liever iets minder theologie en wat meer inspiratie.

7. Wat is jouw beste moment van de dag? Dat kan iets simpels zijn als een ritje met de auto over de oude IJsselbrug. Met uitzicht op de nieuwe spoorbrug en de opkomende zon die daarachter in sepia veelbelovend doorbreekt, boven de geheimzinnig dampende IJssel. Ondertussen de mooiste muziek op radio. Echt zo’n moment dat je denkt: kom maar op met die dag!

8. In welk Bijbelpersonage herken je jezelf? In David, de singer-songwriter die zich uit in muziek en liederen. Vol overgave, het komt uit zijn hart. Een impulsief en intuïtief gevoelsmens. Aan de ene kant stoer en heldhaftig, aan de andere kant toont hij berouw op het moment dat hij geconfronteerd wordt met zijn fouten.

Over de auteur
Peter Hommes

Peter Hommes is predikant van de GKv Leusden en redacteur van OnderWeg.

Meest gelezen

Gender, seksualiteit en vertrouwen – vier boeken over lhbt+-vraagstukken

Gender, seksualiteit en vertrouwen – vier boeken over lhbt+-vraagstukken

Loïs Oosterhof-van Bruggen
  • Boekbespreking

Boekbespreking n.a.v. Joël Boertjens, #Hoe dan? Gids voor een veilig gesprek over kerk, geloof en lhbt+ (Ark Media, 2023), Elise van Hoek e.a. (red.), Gendergids. Navigeren in het landschap van gender, identiteit en zorg (Buijten & Schipperheijn, 2026), Jantine Nierop, Sekse doet ertoe. Hoe mijn visie op gender en de queertheorie veranderde (KokBoekencentrum, 2025), Jetske Christoff Venema (red.), Beelddrager van God gezocht M/V/X (Buijten & Schipperheijn, 2025).

Lees artikel
Het publieke spreken van de NGK tegenover radicaal-rechts

Het publieke spreken van de NGK tegenover radicaal-rechts

George Harinck
  • Verdieping

De Raad van Kerken heeft in april van dit jaar het rapport ‘De weg van discipelschap. De omgang van de kerken met radicaal-rechts gedachtegoed’ gepubliceerd. Daarmee beweegt de raad zich in het spanningsveld van kerk en politiek. Hoe deden kerken dat in het verleden en hoe moeten we in dat licht dit rapport bezien? Deze vraag is mede interessant omdat de Nederlandse Gereformeerde Kerken (NGK) sinds 2025 lid zijn van deze raad. 

Lees artikel
Misschien heeft men in deze streken geen ontzag voor God…

Misschien heeft men in deze streken geen ontzag voor God…

Jos Colijn
  • Leespreek

Deze preek van dr. Jos Colijn (tot voor kort werkzaam als universitair docent Interculturele theologie aan de Theologische Universiteit in Utrecht) heeft een spannend onderwerp dat de gemoederen verhit: migratie. Aan de hand van het Bijbelse verhaal over Abraham en Sara die in Gerar een veilig heenkomen zoeken, laat Colijn zien dat er geen gemakkelijke antwoorden zijn als het over migratie gaat. Nee, Genesis 20 gaat niet over onze migratieproblematiek, maar er valt wel veel te leren over onze positie als vreemdeling op aarde en de manier waarop we omgaan met vreemdelingen bij ons in de straat.

Lees artikel
Trouw en gedeelde pijn – gemeente-zijn na een fusie

Trouw en gedeelde pijn – gemeente-zijn na een fusie

Cors Visser
  • Alphen tot Ommen
  • Kerkelijk leven

Een bescheiden, trouwe gemeente met een gedeelde pijn en gedeeld verlangen om kerk te zijn in het dorp; dat is de NGK in IJsselmuiden. Het dorp kijkt uit over de IJssel naar wat ooit het gereformeerde Mekka was: Kampen. 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief