Gouden regels voor de NGK Nijmegen en andere kerken

Praktijkcentrum | 14 mei 2016
  • Praktijklokaal

Bij de kinderen in de leeftijd van groep 5 tot en met groep 8 van de NGK Nijmegen kwam Marcus 11:15-19 aan de orde: ‘Gods huis moet een huis van gebed zijn.’ Jezus zei dit naar aanleiding van wat Hij aantrof in de tempel. Deze uitspraak kun je ook op je eigen kerkelijke situatie betrekken. Daarom hebben de kinderen in Nijmegen naar aanleiding van dit gedeelte tien gouden regels opgesteld. Op een democratische manier hebben ze besloten wat de belangrijkste regels in de kerk zijn. Hier volgen ze:

De eerste regel: aardig en behulpzaam zijn, elkaar helpen. (beeld Branimir76/iStockPhoto)

De eerste regel: aardig en behulpzaam zijn, elkaar helpen. (beeld Branimir76/iStockPhoto)

1. Aardig en behulpzaam zijn, elkaar helpen.
2. Niemand buitensluiten.
3. Niemand pesten of pijn doen.
4. Niet discrimineren.
5. Geen geweld, ruzies of vechtpartijen.
6. Elkaar niet uitdagen.
7. Goed naar elkaar luisteren.
8. Iedereen gelijk (en goed) behandelen, of iemand nu rijk of arm, gehandicapt of gezond is.
9. Je beloftes nakomen.
10. Er mogen wel dingen in de kerk verkocht worden, maar alleen voor een goed doel.

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

In gesprek met Hans Burger over het NGK-synoderapport Samen Geloven, samen belijden

In gesprek met Hans Burger over het NGK-synoderapport Samen Geloven, samen belijden

Louren Blijdorp
  • Kerkelijk leven

Een forse impuls om de NGK als belijdende kerk levendig en stevig neer te zetten, zo laat zich het rapport van de Commissie Belijdende Kerk (CBK) lezen. Deze commissie is al sinds de eenwording van de GKv en NGK actief en kreeg van de synode van Deventer in 2023 de opdracht om haar analyse van de staat van het belijden te voltooien, te adviseren over de binding aan de belijdenis en bij te dragen aan de verlevendiging van het belijden. Nu ligt er een rapport voor de synode van Best met concrete voorstellen tot verandering. Onderweg sprak uitgebreid met CBK-lid Hans Burger, tevens hoogleraar Systematische Theologie aan de TUU, over wat de commissie beoogt. 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief