Wat gaat er gebeuren met de zondagmiddag?

Praktijkcentrum | 13 november 2021
  • Praktijklokaal

Evenals op veel plaatsen was er in de coronatijd geen middagdienst in de CGKv van Nijmegen. Nu komt de vraag boven: hoe gaan we verder? De kerkenraad zet twee lijnen uit. De eerste lijn is die van de leermomenten: eenmaal per veertien dagen komt er een kort filmpje met verwerkingsvragen; de eerste serie gaat over ‘het Onze Vader’.

De filmpjes komen op het openbare Youtubekanaal van de gemeente. De verwerkingsvragen worden rondgemaild; je kunt die voor jezelf, in je gezin of ‘zomaar’ met een paar anderen bespreken. Je kunt je ook inschrijven voor een groep die de vragen samen bespreekt, op zondag of bijvoorbeeld woensdagavond. Als de serie (ongeveer acht leermomenten) afgerond is, komt er een zondagmiddagbijeenkomst om samen erover door te praten, te zingen en te bidden.

De tweede lijn is die van de vierende gemeente: kleine vieringen op zondagmiddag, minimaal een keer per maand. Met als doel om ‘de biddende gemeente te versterken; volgens hele oude papieren bestaat bidden uit een heleboel meer dan wij daar gewoonlijk onder verstaan: zingen, stil zijn, bidden zoals wij dat kennen en omzien naar de ander.’

De kerkenraad wil hiermee verbinding en betrokkenheid realiseren en de gemeente helpen te groeien ‘naar Hem die het hoofd is, Christus’ (Efeziërs 4:15).

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Waarom het begin van Genesis ook over geschiedenis gaat

Koert van Bekkum
  • Verdieping

Verwijst het begin van Genesis naar dingen die zijn gebeurd? Of spreken de hoofdstukken vooral over ons menselijk bestaan als zodanig, en over hoe God redt? Het laatste natuurlijk, aldus ds. Ulbe van der Meer afgelopen mei in dit blad. Laten we het profetisch-symbolische karakter van het paradijsverhaal omarmen. Dan zijn we af van ingewikkelde discussies over historiciteit, leren mensen hoe mooi en krachtig de Bijbel spreekt, en werpen we geen onnodige drempels op voor jongeren en buitenstaanders. 

Lees artikel
Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Waarom in het kerkblad Onderweg mag klinken dat de slang in het paradijs niet sprak

Redactie
  • Redactioneel

Er is alle reden om binnen de Nederlandse Gereformeerde Kerken van gedachten te wisselen over hoe je het begin van Genesis leest en welke plek de zondeval daarin inneemt. Reina Wiskerke besprak in haar column het opinieartikel van dominee Ulbe van der Meer over Genesis 3 (ND 6 juni, link). Ze vroeg zich daarin af waarom Onderweg, maandblad voor de Nederlandse Gereformeerde Kerken (NGK), zijn opvatting ‘dropt’ bij de lezers, zonder reflectie op de noodzakelijkheid, reikwijdte en consequentie van zijn opvatting.

Lees artikel
Kerknieuws juni 2026

Kerknieuws juni 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Op 15 mei is ds. Johannes Theodoor Jonkman overleden. Hij werd op 13 januari 1950 geboren in Groningen en studeerde theologie in Kampen. In 1983 werd hij door GKv Drachten Zuid-Oost uitgezonden als zendingspredikant naar Kalimantan Barat (Indonesië). In 2000 werd hij gemeentepredikant in NGK Hardenberg-Centrum, waar hij vanaf 2015 aan verbonden was als emerituspredikant. De NGK Hardenberg-Centrum telt ruim 550 leden. Binnenkort verschijnt op onderwegonline.nl een in memoriam over ds. Jonkman.

Lees artikel
Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Professorsprofiel: Myriam Klinker-de Klerck

Lyanne De Haan-Wilts
  • Kerkelijk leven
  • Professorsprofiel

Ik ontmoet Myriam digitaal. Haar vakantie is net voorbij en dat is te zien, ze kijkt ontspannen met een kop thee de camera in. Toch geeft ze aan dat vakantie iets ingewikkelds heeft. Het leven als hoogleraar is gefragmenteerd en kent een permanente druk. De rust die vakantie brengt is elke keer weer even wennen. De adrenaline van haar dagelijks leven moet eruit en ze vindt het lastig om geen grip op zaken te hebben. Tegelijk hoopt ze dat ze de rust van de afgelopen vakantie mee kan nemen in haar werk van de komende tijd.

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief