NGK Wageningen denkt over zingeving en werk

Praktijkcentrum | 3 juli 2015
  • Praktijklokaal

Loop je jezelf voorbij in je werk of ben je gewoon lekker bezig? Of loop je met je ziel onder de arm omdat je geen werk hebt? Hoe dan ook, je beroepsmatige bezigheden vormen een groot deel van je leven en laten zien wie je bent. Voor jezelf en ook in de relatie met God. Je dagelijks werk is een eerbetoon aan Hem en een vervulling van je mens zijn.

De werkgroep biedt een netwerk voor mensen die werk zoeken in Wageningen. (beeld Mystic_Mabel)

De werkgroep biedt een netwerk voor mensen die werk zoeken in Wageningen. (beeld Mystic_Mabel)

De NGK Wageningen heeft een werkgroep ‘zingeving en werk’ in het leven geroepen om juist daarover met elkaar in gesprek te gaan en samen oog te krijgen voor het ‘multidimensionale’ karakter van werk. Er zijn inmiddels een paar preken aan het onderwerp gewijd en voor bespreking op de kringen zijn er handreikingen gemaakt.

In één van de preken stond ds. Karel Smouter stil bij het thema hollen of stilstaan (naar aanleiding van Leviticus 25) en hij zei daarover onder meer dat we de balans tussen rust en opgejaagd zijn compleet zijn kwijtgeraakt.

Daarnaast biedt de werkgroep een netwerk voor mensen die werk zoeken in Wageningen. Via een (besloten) LinkedIn-groep worden verbindingen gelegd tussen mensen die elkaar anders niet zomaar gevonden hadden. Voor een stage, het meelezen van een sollicitatiebrief of cv, voor een gesprek over motivatie en richtingkeuze, of voor een pastoraal contact rond deze thema’s. Soms leidt dat tot heel concrete zaken, zoals een opdracht voor een startend bedrijfje, huishoudelijke hulp of tuinonderhoud.

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Huis op een rots

Huis op een rots

Redactie
  • Redactioneel

Staat er eigenlijk iets spannends op de agenda van de synode? Deze maand komt de synode voor het eerst bij elkaar voor een introductieweekend. Daarna volgen in oktober een bidstond en een opening en vervolgens zijn er 8 vergaderdagen verspreid over november ’26 tot maart ‘27. 56 afgevaardigden hebben de schone taken om een stevige stapel beleidsrapporten door te nemen en daar besluiten over te nemen. 

Lees artikel
Kerknieuws september 2026

Kerknieuws september 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, september 2026. Ds. Hans Riemer, verbonden aan NGK Den Haag-Morgensterkerk heeft het beroep dat de NGK Voorburg-Franse Kerk op hem heeft uitgebracht aangenomen. De gemeente in Voorburg telt ruim 150 leden. Eerder was ds. Riemer predikant van GKv, later NGK, Langerak. 

Lees artikel
Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Lyanne De Haan-Wilts
  • Docentenprofiel
  • Kerkelijk leven

Cornelis Hamstra werd al eerder geïnterviewd door Onderweg. In het julinummer sprak Louren Blijdorp al met Cornelis Hamstra over de plek van de hbo-theoloog in de NGK. Nu spreek ik Cornelis over zijn werk als docent aan de Christelijke Hogeschool Ede (CHE), waar hij hbo-theologen opleidt. Ik vraag me af hoe zijn werk als docent zich verhoudt tot zijn vorige aanstelling: gemeentepredikant in de NGK Arnhem-Koepelkerk.

Lees artikel
Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Hans Schaeffer
  • Opinie

De kerk is Gods werk. Dat is een van de massieve kernovertuigingen van gereformeerde theologie. Zo hoog zet de Heidelbergse Catechismus ook in: ‘Dat de Zoon van God … Zich een gemeente … vergadert, beschermt en onderhoudt. Hij doet dit door zijn Geest en Woord.’ (Zondag 21, v/a 54). Kerk-zijn is voluit Gods werk. Tegelijk is je ervaring soms heel anders. Het is evengoed mensenwerk, met alle spanningen en gedoe die dat oplevert. Precies de spanning tussen Gods werk en mensenwerk maakt kerkvernieuwing als thema urgent. Hoe zit dat? En hoe ziet dat eruit in de praktijk? 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief