Kerk zijn op de rand

Peter Strating | 10 oktober 2025
  • Algemeen
  • Beschouwing

Vroeger was de kerk een factor van betekenis midden in de samenleving, vandaag is ze verdrongen naar de rand. Dat is een aparte plek. Vaak bedoelen we mensen die niet goed kunnen meekomen als we het hebben over de rand van de samenleving. Ligt hier een unieke kans voor de kerk nu ze naar de marge is verdreven ? De kerk zou dan in elk geval op haar meester lijken. Want ook Jezus verbond zich gemakkelijk met mensen aan de rand.

De kerk is een unieke plek waar mensen samenkomen en samenleven met anderen die ze niet zelf hebben uitgekozen. (beeld Pradeep Thomas Thundiyil/iStock)

Verbinding maken met mensen in de marge is geen vanzelfsprekendheid. We leven vandaag in een netwerksamenleving. We hebben allemaal onze eigen netwerken waarbinnen we onze contacten met anderen onderhouden. Zonder dat we het ons misschien echt bewust zijn, zijn die netwerken steeds meer netwerken van gelijkgezinden geworden. Zo vormen deze netwerken een veilige bubbel waarin we niet geconfronteerd worden met mensen die anders zijn dan wij.

U moet u inloggen om dit artikel te bekijken. Inloggen om toegang te krijgen.
Over de auteur
Peter Strating

Peter Strating is predikant van de Havenkerk (NGK) in Den Haag.

Waarom zouden we het over Israël moeten hebben?

Waarom zouden we het over Israël moeten hebben?

Koert van Bekkum
  • Beschouwing
  • Thema-artikelen
De spiegel van Palestijnse christenen

De spiegel van Palestijnse christenen

Margriet Westers
  • Essay
  • Thema-artikelen

Reageer op dit bericht

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief