Lees-, kijk- en luistertips voor geloofs- en gemeenteopbouw
- Stimulans
Meer uit de bron
Voor de lezers van Leven uit de Bron, het bekende boek van Marius Noorloos voor gemeentezijn (denk alleen al aan de drieslag ‘boven, binnen, buiten’) is er nieuw materiaal. In De Geest wijst de weg stelt Noorloos het aantrekkelijk zijn van de kerk aan de orde. Of, zoals hij het stelt: ‘Hoe kan de kerk gaan lijken op Jezus, die als een sterke magneet indertijd mensen aantrok en dat nog steeds doet. Pas als zodanig kunnen we missionair zijn en een bijdrage leveren aan een rechtvaardige samenleving.’
Gemeenteopbouw en geloofsopbouw gaan voor de auteur hand in hand. Noorloos benadrukt daarbij in dit boek het werk van de heilige Geest. Alleen door de Geest kan een aantrekkelijke gemeenschap ontstaan en kan zij bouwen aan een rechtvaardige samenleving. Het boek komt uiteraard met een uitwerking voor bespreking en toepassing en er is ook een training beschikbaar.
Marius Noorloos, De Geest wijst de weg is een uitgave van Brevier
Helemaal prima
‘Het dagboek voor wie niet houdt van dagboeken’. Dat leek me voldoende aanbeveling om Helemaal prima van Kate Bowler hier te noemen, want aan dagboeken is in deze rubriek doorgaans geen gebrek. Helemaal prima is een bundel reflecties over de kracht en de schoonheid van ons verre van perfecte leven. Een leven dat niet maakbaar is, waarin dingen je overkomen en waarin je moet leren loslaten.
Een ‘helemaal-prima-geloof’ is dus geen vijfstappenplan naar een Instagram-geloof. Wie helemaal prima gelooft, leeft van het kleine. Het leert je om God in je dagelijks bestaan te zien en open te staan voor wat er aan waarheid en schoonheid speelt. Niemand is perfect, maar jij en ik zijn goed genoeg.
Kate Bowler, Helemaal prima is een uitgave van KokBoekencentrum
Spotify en spiritualiteit
Nog een bijzonder dagboek is dat van dominee Albert Ferwerda (PKN). Hij schreef, met hulp van vrouw Dineke, een dagboek aan de hand van allerlei liederen. In Stamelend halleluja, naar Leonard Cohen, komen liedboek, rockmuziek en musical voorbij. Alle nummers zijn geselecteerd omdat ze iets te zeggen hebben over leven, geloof of God.
Aan de hand van die liederen gaat Ferwerda het kerkelijk jaar door. Iedere dag heeft een korte bijbeltekst en uitgebreide overdenking, Wie het boek in huis heeft, is op 1 december al begonnen en kan er in Spotify een handige playlist bij gebruiken. Bij het dagboek is een uitgebreid register beschikbaar, dat je jammer genoeg wel eerst moet opzoeken.
Albert Ferwerda, Stamelend halleluja: Met muziek het kerkelijk jaar door is een uitgave van Buijten & Schipperheijn Motief
Dit artikel is gedeeltelijk afgeschermd. Je kunt tijdelijke toegang krijgen op dit apparaat en in deze browser.
Prijs: €1,00
Toegang is tijdelijk en gekoppeld aan dit apparaat en deze browser. Het wissen van cookies of gebruik van een andere browser betekent dat de toegang vervalt.Jannet de Jong werkt voor het Praktijkcentrum.


