Tehuisgemeente bidt voor de dienst

Praktijkcentrum | 27 november 2015
  • Praktijklokaal

In de Groningse Tehuisgemeente (NGK) bidden ze voor de dienst. Dat kun je op twee manieren opvatten: je bidt voorafgaand aan de dienst of je bidt met het oog op de dienst. In Groningen is allebei het geval.

BiddenAl zeker vijf jaar lang komt er elke zondag een groepje mensen bij elkaar in het gebouw waar de dienst plaatsvindt. Er is een vaste kern van zes à zeven mensen, soms zijn er meer. De praktijk is opgekomen vanuit de Alphacursus en het contact met evangelische christenen. JoAnn van Seventer, betrokken bij de gebedsgroep: ‘Het is geboren vanuit het besef dat we afhankelijk zijn van Gods zegen en zijn hulp nodig hebben.’

Waarvoor bidden ze? Voor een zegen over de dienst van die morgen en voor de voorganger. Voor de kindernevendienst en het jeugdwerk. Maar ook voor wat ze opvangen vanuit de gemeente.

Lang niet iedereen binnen de gemeente weet dat het gebeurt. Maar wie het weet, is er intens dankbaar voor. Overigens wordt er bij het aandragen van gebedsonderwerpen erg gelet op de privacy van de mensen. Soms worden er vanuit de gebedsgroep onderwerpen doorgegeven voor het gebed in de dienst zelf, dat verzorgd wordt door het team voor de pastorale gebeden. En na de dienst gaat het gebed door.

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Huis op een rots

Huis op een rots

Redactie
  • Redactioneel

Staat er eigenlijk iets spannends op de agenda van de synode? Deze maand komt de synode voor het eerst bij elkaar voor een introductieweekend. Daarna volgen in oktober een bidstond en een opening en vervolgens zijn er 8 vergaderdagen verspreid over november ’26 tot maart ‘27. 56 afgevaardigden hebben de schone taken om een stevige stapel beleidsrapporten door te nemen en daar besluiten over te nemen. 

Lees artikel
Kerknieuws september 2026

Kerknieuws september 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, september 2026. Ds. Hans Riemer, verbonden aan NGK Den Haag-Morgensterkerk heeft het beroep dat de NGK Voorburg-Franse Kerk op hem heeft uitgebracht aangenomen. De gemeente in Voorburg telt ruim 150 leden. Eerder was ds. Riemer predikant van GKv, later NGK, Langerak. 

Lees artikel
Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Lyanne De Haan-Wilts
  • Docentenprofiel
  • Kerkelijk leven

Cornelis Hamstra werd al eerder geïnterviewd door Onderweg. In het julinummer sprak Louren Blijdorp al met Cornelis Hamstra over de plek van de hbo-theoloog in de NGK. Nu spreek ik Cornelis over zijn werk als docent aan de Christelijke Hogeschool Ede (CHE), waar hij hbo-theologen opleidt. Ik vraag me af hoe zijn werk als docent zich verhoudt tot zijn vorige aanstelling: gemeentepredikant in de NGK Arnhem-Koepelkerk.

Lees artikel
Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Hans Schaeffer
  • Opinie

De kerk is Gods werk. Dat is een van de massieve kernovertuigingen van gereformeerde theologie. Zo hoog zet de Heidelbergse Catechismus ook in: ‘Dat de Zoon van God … Zich een gemeente … vergadert, beschermt en onderhoudt. Hij doet dit door zijn Geest en Woord.’ (Zondag 21, v/a 54). Kerk-zijn is voluit Gods werk. Tegelijk is je ervaring soms heel anders. Het is evengoed mensenwerk, met alle spanningen en gedoe die dat oplevert. Precies de spanning tussen Gods werk en mensenwerk maakt kerkvernieuwing als thema urgent. Hoe zit dat? En hoe ziet dat eruit in de praktijk? 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief