CRC blijft bij afwijzing homorelaties

OnderWeg | 17 juni 2016
  • NGK-nieuws
  • Nieuws

De Christian Reformed Church (CRC) in Noord-Amerika blijft bij zijn afwijzing van ruimte voor homoseksuele relaties in de kerk. Dat is de uitkomst van de discussie deze week op de CRC-synode in Grand Rapids.

CRCHet meerderheidsrapport van een studiecommissie, dat voorzichtig openingen zocht in het CRC-standpunt dat vastligt in rapporten uit 1973 en 2002 (ja tegen homoseksuele geaardheid, nee tegen homoseksuele relaties), kreeg op de synode onvoldoende steun. In plaats daarvan koos de synode met 110 tegen 71 stemmen voor de lijn van het minderheidsrapport van de commissie. Daarin wordt onder meer uitgesproken dat homoseksuele relaties bij kerkleden zondig en tuchtwaardig zijn en dat elke rol van predikanten en andere ambtsdragers in een burgerlijk homohuwelijk, laat staan een kerkelijk homohuwelijk, uitgesloten is.

Tegelijk besloot de synode een nieuwe studiecommissie te benoemen die de kerk moet helpen om zicht te krijgen op de grondlijnen van een Bijbelse theologie van menselijke seksualiteit en gender. De commissie krijgt daar vijf jaar de tijd voor.

De CRC telt een kleine 300.000 leden, waarvan 75 procent in de VS woont en 25 procent in Canada. Eerder deze week koos ook de synode van de Reformed Church of America voor een behoudende lijn inzake de ruimte voor homoseksuele relaties in de kerk. Beide kerken hebben Nederlandse wortels. De CRC is een zusterkerk van de NGK.

Meest gelezen

Hoeveelheid, urgentie, rust en ritme

Hoeveelheid, urgentie, rust en ritme

Redactie
  • Redactioneel

De verzoening, de vitaliteit van het belijden, het predikantentekort, de verhouding tussen doop en avondmaal, de eerste hoofdstukken van Genesis en de leer over de zonde, de ambtsleer, het voortgaande gesprek over homoseksuele relaties – het zijn allemaal vraagstukken die meer of minder nadrukkelijk aan de orde zijn in de NGK. Staan die verschillende vraagstukken los van elkaar of hangen ze samen? Aan deze ketting van kwesties met een bepaalde gevoeligheid rijgt dit nummer een volgende kraal: de plek en rol van de hbo-theoloog.

Lees artikel
Kerknieuws juli 2026

Kerknieuws juli 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, juli 2026. Het beroep dat NGK Emmen op ds. Rik Meijer uitbracht, heeft hij aangenomen. De gemeente van Emmen zal zijn derde gemeente worden. Hij begon zijn werk in 2012 in Alblasserdam, per 1-1-2020 GKv Alblasserdam-Nieuw Lekkerland; later in dat jaar werd hij predikant in GKv Hardenberg-Baalderveld-Zuid, sinds 2021 NGK Hardenberg-Baalderveld.

Lees artikel
Predikantsprofiel Kees Smit

Predikantsprofiel Kees Smit

Melissa van der Kamp
  • Kerkelijk leven
  • Predikantsprofiel

Het is een terugkerend woord als ik met Kees Smit in gesprek ben over de geestelijke verzorging en zijn werk als voorzitter van de Commissie Geestelijke Verzorging (CGV). Uit alles blijkt dat hij deze rol met hart en ziel vervult. Niet in de laatste plaats gedreven door zijn eigen ervaringen als geestelijk verzorger bij Defensie. Kees stelt dat geestelijk verzorgers waardevolle gesprekspartners kunnen zijn voor gemeenten, omdat juist zij werken op het grensvlak van kerk en samenleving. Ik praat met Kees door over zijn gedrevenheid als voorzitter en wat het geestelijk verzorger-zijn voor hem heeft betekend.

Lees artikel
Wie mooi wil zijn moet pijn lijden

Wie mooi wil zijn moet pijn lijden

Jan Mudde
  • Ethiek

‘Wie mooi wil zijn, moet pijn lijden’, het kan zomaar gezegd worden als iemand de wenkbrauwen epileert of zichzelf door waxen onthaart. Maar sommige mensen gaan heel ver om aan een schoonheidsideaal te beantwoorden – veel te ver. Zoek maar eens op lotusvoeten, Victoriaanse korsetten, tattoos, lip- en bilfillers en looksmaxxing. Toch hebben mensen die willen lijden om wat heet mooi te zijn iets voorbeeldigs, zeker voor Nederlandse christenen. 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief