NGK Zwolle II: tienerprogramma tijdens de kerkdienst

Praktijkcentrum | 24 december 2016
  • Praktijklokaal

De kerkdienst is voor tieners soms moeilijk te volgen. De oude hint om je in de preek te richten op 14-jarige vmbo’ers werkt kennelijk niet meer. Maar de NGK Zwolle II gaat er wat aan doen. In april van dit jaar is een proef gedaan met een speciaal programma voor tieners en dat beviel zo goed dat ze ermee verder gaan.

(beeld Maxim Ibragimov/123RF)

(beeld Maxim Ibragimov/123RF)

Er wordt gewerkt met twee leeftijdscategorieën: 11-15 en 16-20 jaar. Voor beide groepen komt er een serie van vier programma’s tijdens de morgendienst. De tieners verlaten met de kinderen van de Bijbelgroepen op een bepaald moment de dienst. De kinderen komen tegen het eind van de dienst terug, de tieners niet. In een speciale ruimte vinden de tieners een spreker die de dienst met hen voortzet en een op hen gerichte ‘preek’ houdt. In de jeugdkringen wordt erover doorgesproken, of is al eerder over het betreffende thema gesproken.

Via de beamer en het kerkblad wordt de gemeente geïnformeerd over het programma. Jeugdouderling Renco Schoemaker: ‘Het is nog een proef; later zullen we de andere kerken in Zwolle erbij betrekken.’

Over de auteur
Praktijkcentrum

Het Praktijkcentrum (GKv) ondersteunt en begeleidt kerken bij het gemeente-zijn in een geseculariseerde cultuur. Zie www.praktijkcentrum.org.

Meest gelezen

Huis op een rots

Huis op een rots

Redactie
  • Redactioneel

Staat er eigenlijk iets spannends op de agenda van de synode? Deze maand komt de synode voor het eerst bij elkaar voor een introductieweekend. Daarna volgen in oktober een bidstond en een opening en vervolgens zijn er 8 vergaderdagen verspreid over november ’26 tot maart ‘27. 56 afgevaardigden hebben de schone taken om een stevige stapel beleidsrapporten door te nemen en daar besluiten over te nemen. 

Lees artikel
Kerknieuws september 2026

Kerknieuws september 2026

Redactie
  • Kerknieuws

Lees hier het kerknieuws van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, september 2026. Ds. Hans Riemer, verbonden aan NGK Den Haag-Morgensterkerk heeft het beroep dat de NGK Voorburg-Franse Kerk op hem heeft uitgebracht aangenomen. De gemeente in Voorburg telt ruim 150 leden. Eerder was ds. Riemer predikant van GKv, later NGK, Langerak. 

Lees artikel
Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Lyanne De Haan-Wilts
  • Docentenprofiel
  • Kerkelijk leven

Cornelis Hamstra werd al eerder geïnterviewd door Onderweg. In het julinummer sprak Louren Blijdorp al met Cornelis Hamstra over de plek van de hbo-theoloog in de NGK. Nu spreek ik Cornelis over zijn werk als docent aan de Christelijke Hogeschool Ede (CHE), waar hij hbo-theologen opleidt. Ik vraag me af hoe zijn werk als docent zich verhoudt tot zijn vorige aanstelling: gemeentepredikant in de NGK Arnhem-Koepelkerk.

Lees artikel
Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Kerkvernieuwing – is dat mogelijk?

Hans Schaeffer
  • Opinie

De kerk is Gods werk. Dat is een van de massieve kernovertuigingen van gereformeerde theologie. Zo hoog zet de Heidelbergse Catechismus ook in: ‘Dat de Zoon van God … Zich een gemeente … vergadert, beschermt en onderhoudt. Hij doet dit door zijn Geest en Woord.’ (Zondag 21, v/a 54). Kerk-zijn is voluit Gods werk. Tegelijk is je ervaring soms heel anders. Het is evengoed mensenwerk, met alle spanningen en gedoe die dat oplevert. Precies de spanning tussen Gods werk en mensenwerk maakt kerkvernieuwing als thema urgent. Hoe zit dat? En hoe ziet dat eruit in de praktijk? 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief