Trouw op de Zuidas

Henrique Staal | 2 november 2019
  • Interview
  • Special 2019

In de gigantische, glimmende kantoren op de Amsterdamse Zuidas spelen grote financiële belangen. Leidinggevende Mark Spiering (44) wil in de vastgoedsector, die bepaald wordt door commerciële doelstellingen, laten zien dat het belangrijk is God te dienen: ‘Ik wil, als volgeling van Jezus, een leesbare brief van Christus zijn. Het is een uitdaging om de liefde van God te weerspiegelen in het harde zakenleven op de Zuidas.’

(beeld Jaco Klamer)

(beeld Jaco Klamer)

Mark werkt voor een bedrijf dat waarden formuleerde over integriteit, dienstverlening en het streven naar de beste resultaten. Mark gebruikt die als kapstok voor een christelijke invulling. Jaren geleden formuleerde Mark voor zichzelf een mission statement om in het zakenleven vanuit zijn christelijke overtuiging op koers te blijven. Geregeld overdenkt hij wat hij op papier zette: ‘Ik beheers mijn werk, mijn werk beheerst mij niet’, en: ‘Ik leef van Gods liefde en genade en handel hierdoor geïnspireerd’.

Bij zijn mission statement hoort oprechte interesse in collega’s en het waar mogelijk ook anderen inspireren om op mensen gericht te zijn, ook als er besluiten worden genomen die vergaande consequenties hebben en waarbij emoties hoog oplopen. Bij conflicten wil Mark mensen samenbrengen, omdat verzoening volgens hem een helend effect kan hebben: ‘Het blijft een voortdurende oefening om dicht bij je principes te blijven, ook als je getriggerd wordt te reageren vanuit financiële principes, om platte, commerciële doelen na te streven.’

Volgens Mark mogen christenen, omdat Christus hen heeft vrijgekocht, loskomen van zaken die hen beperken om als christen te leven: ‘Wij hoeven niet gericht te zijn op het verdienen van veel geld. God heeft ons geroepen tot vrijheid. Als we zo kunnen leven, kunnen we maximaal tot ons recht komen, ook op de Zuidas van Amsterdam.’

Het interview met Mark staat in onze extra dikke special Trouw. Meer lezen en zien? Bestel de special via de pagina Trouw of probeer magazine OnderWeg 3 maanden gratis uit, je krijgt dan ook ‘Trouw. Meld je aan voor een Proefabonnement (Digitaal of Papier Plus).

Over de auteur
Henrique Staal

Henrique Staal is journalist.

Meest gelezen

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Docentenprofiel: Cornelis Hamstra

Lyanne De Haan-Wilts
  • Docentenprofiel
  • Kerkelijk leven

Cornelis Hamstra werd al eerder geïnterviewd door Onderweg. In het julinummer sprak Louren Blijdorp al met Cornelis Hamstra over de plek van de hbo-theoloog in de NGK. Nu spreek ik Cornelis over zijn werk als docent aan de Christelijke Hogeschool Ede (CHE), waar hij hbo-theologen opleidt. Ik vraag me af hoe zijn werk als docent zich verhoudt tot zijn vorige aanstelling: gemeentepredikant in de NGK Arnhem-Koepelkerk.

Lees artikel
Rentmeesterschap is zo gek nog niet

Rentmeesterschap is zo gek nog niet

Jan van der Stoep
  • Column

Toen ik biologie studeerde in Wageningen had ik veel houvast aan het werk van Bob Goudzwaard. Het was begin jaren ’90 en ik maakte me zorgen om de toekomst van de aarde. De kernramp van Tsjernobyl had diepe indruk op me gemaakt. Ook zag ik overal om me heen de biodiversiteit achteruitgaan. 

Lees artikel
Leren snoeien bij Hoop voor NOP

Leren snoeien bij Hoop voor NOP

Pieter Messelink
  • Alphen tot Ommen
  • Kerkelijk leven

‘Ik wilde de hele wereld redden.’ Marieke zegt het met een glimlach. Dat verlangen is niet verdwenen, maar haar manier van kijken wel. ‘Ik dacht dat God vooral blij met mij zou zijn als ik zoveel mogelijk deed voor Hem en voor andere mensen. Nu ontdek ik dat Hij mij soms juist vraagt om dingen los te laten.’ Het is een zin die samenvat wat er gebeurt bij leden van verschillende kerken in de Noordoostpolder. Dit keer niet het verhaal van één kerk uit een regio, maar het verhaal van mensen uit verschillende kerken ín een regio: Bieneke uit de NGK Marknesse-De Bron, Marieke uit Bant van de NGK Emmeloord-Pro Rege en Petra die in Espel woont en kerkt in een evangeliegemeente op Urk. Ze komen inmiddels bijna een half jaar samen in een leer- en doetraject van Kerkpunt over discipelschap. Het organiserende team verzon er de naam ‘Hoop voor NOP’ voor. Het traject is geen theoretische cursus maar een gezamenlijke zoektocht naar de vraag hoe je Jezus volgt in het gewone leven. Deelnemers komen in twee jaar tijd vier keer bij elkaar en intussen is er contact in kleine groepen.

Lees artikel
De Bergrede (on)navolgbaar?!

De Bergrede (on)navolgbaar?!

Egbert Brink
  • Verdieping

Is de Bergrede navolgbaar? Die vraag dient zich haast vanzelf aan wanneer we Jezus horen spreken. Zijn woorden zijn zo hoog gegrepen, zo radicaal, dat ze ons het gevoel geven dat we een andere wereld binnenstappen. Eerder dan dat we aangesproken worden in onze eigen werkelijkheid. Heb je vijanden lief. Keer de andere wang toe. Wees volmaakt. Het lijkt alsof Jezus een klimaat beschrijft dat wij niet kennen. Een sfeer die eerder bij het paradijs hoort dan bij het leven zoals wij dat dagelijks ervaren. En wie eerlijk luistert, voelt meteen de spanning: dit is toch onmogelijk om na te leven, laat staan vol te houden? Onnavolgbaar!?

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief