Absit gloriari nisi in cruce

Robert Roth | 16 augustus 2024
  • Column

Refrein

Ik loof U, Heer, alleen maar U,
er is slechts één op wie de aarde leunt:
op U, Gebrokene, die leven heelt.

Ik zie het jonge blad weer aan de oude bomen,
de vogels fladderen, net uit hun nest gekomen.
En zie de veulens wankelen in groene weiden!
Ik hoor de ouden zeggen wat zij nog niet zeiden.

Ik hoor een pasgeboren kind, een schreeuw van leven,
en daar ontpopt een vlinder kleurig, kijk eens even!
Een tulp komt uit, zo vrolijk als ze staat te zwaaien.
De zon zet al wat leven wil in lichterlaaie.

Refrein

En wie er zinloos lijdt wordt niet vermoeid met vragen,
maar hij wordt zacht verzorgd en door U zelf gedragen.
Ik hoor de klagers met hun vragen tot U smeken.
U brengt ze zegen, Bron van recht, en U zult wreken.

Het is uw rijk dat leven geeft, ik zie niks anders.
Het is een stroom van hoop, die overal meandert.
Ons leven, dodelijk verwond, is als de lente:
aan kale takken groeit wat niemand van ons kende.

Refrein

Ik zie de strijders aan een front zich overgeven
aan een gevecht om recht en trouw en nieuwe vrede.
En kijk, de mens omhelst weer nieuwe, groene plannen,
woestijnen leven op, het bloeit op de savanne.

En is de dood in iemands lichaam uitgeschreven,
dan schrijft Uw pen met traneninkt nog aan zijn leven.
U weegt de vreugde en de pijn van mensen samen,
en geeft Uzelf de ruimte, Leven en Genade.

Refrein

https://robertrothblog.wordpress.com/absit-gloriari-nisi-in-cruce/

Over de auteur
Robert Roth

Robert Roth is predikant van de 3G-kerk in Hengelo.

Meest gelezen

Zonder genade geen toekomst voor mensen van vlees en bloed 

Zonder genade geen toekomst voor mensen van vlees en bloed 

Koert van Bekkum
  • Boekbespreking

Lezers van dit blad zal de naam Jurrien Mol wellicht niet veel zeggen. Toch is hij in de Protestantse Kerk in Nederland geen onbekende. Mol studeerde in Utrecht. Als predikant in diverse dorpen in Friesland ging het studeren gewoon door, want hij promoveerde op een mooi proefschrift over de verhouding tussen collectieve en individuele verantwoordelijkheid in het Oude Testament. Hij is bovendien voorzitter van de Confessionele Beweging, de in 2020 ontstane fusiebeweging van de Confessionele Vereniging (in de Nederlandse Hervormde Kerk) en het Confessioneel Gereformeerd Beraad (in de Gereformeerde Kerken in Nederland).

Lees artikel
Het spreken van God en de sprekende slang

Het spreken van God en de sprekende slang

Bernard de Vries
  • Opinie

Heeft de slang nu wel of niet gesproken? Dat lijkt de vraag te zijn in het artikel van ds. Ulbe van der Meer  in het meinummer van Onderweg. In deze reactie wil ik op een open en eerlijke manier het gesprek aangaan. Dat is zeker nodig als het waar is wat gesteld wordt, dat de traditionele visie voor zoveel problemen heeft gezorgd onder leden van de NGK en haar voorlopers.

Lees artikel
Studentenpastoraat aan de Theologische Universiteit Utrecht

Studentenpastoraat aan de Theologische Universiteit Utrecht

Mark Janssens
  • Wisselrubriek

Sinds begin 2025 ben ik naast mijn andere taken studentenpastor aan de TUU. Het goede van deze functie – alle lof aan de TUU voor de instelling van het studentenpastoraat! – is dat studenten in alle vertrouwelijkheid met mij kunnen spreken, over alles, zonder dat dat ook maar enig mogelijk gevolg kan hebben voor het vervolg van de studie of voor beoordelingen. Denk bijvoorbeeld aan veranderingen in opvattingen over (het verstaan van) de Bijbel. Vaak zijn de gesprekken eenmalig of met een grote tussenpoos, met sommige studenten spreek ik een tijd redelijk frequent over wat er bij hen speelt, wat problematisch is. En als er zaken weer wat tot rust gekomen zijn of beter hanteerbaar, dan stoppen onze ontmoetingen. Dat er zo’n plek voor de studenten is, vindt het College van Bestuur belangrijk.

Lees artikel
Jezus, een natuurmens

Jezus, een natuurmens

Arco den Heijer
  • Column

Als je op vakantie bent in de (Duitstalige) Alpen, kom je in de bergen regelmatig van die mooie donkerhouten bordjes tegen met in sierlijke letters een tekst die je stilzet bij de Schepper. ‘Alles was Odem hat, lobe den Herrn!’ Als het Bijbelteksten zijn, dan meestal psalmen. Zou je er ook een tekst uit het Nieuwe Testament op kunnen zetten? Welke tekst zou jij dan kiezen? 

Lees artikel

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief