Uit breder kring
1989-10-27
ZEVENHUIZEN (ZH) - Het 'Nieuwe Testament voor 365 dagen' is een nieuwe, uitgave van Living Bibles Holland, uitgevers van HET BOEK.' Het unieke van deze uitgave is gelegen in de indeling van het Nieuwe Testament. De tekst is per dag samengesteld uit een gedeelte uit de evangeliën, Handelingen of Openbaring; alsmede een stuk uit de brieven van de apostelen en een 'Spreuk van de dag' uit het boek Spreuken.- Jaargang 33
- nummer 22
Alle daggedeelten volgend, wordt in één jaar het gehele Nieuwe Testament doorgelezen. Daardoor wordt een dagboek aangeboden, echter zonder commentaar of toelichting.
De tekst is genomen uit HET BOEK, de inmiddels succesvol gebleken uitgave van de Bijbel in de taal die iedereen begrijpt.
Nadat in augustus 1988 HET BOEK verscheen, zijn momenteel reeds 70.000 exemplaren ervan gedrukt.
"De vraag neemt alleen maar toe en HET BOEK heeft, reeds duizenden enthousiaste reakties van lezers opgeroepen".
Het "Nieuwe Testament voor 365 dagen" is verkrijgbaar in de boekhandel.
Formaat: 13x20 cm Uitvoering: paperback, verstevigde' rug Omvang: 448 pagina's Prijs: f 19,75 Voor meer informatie: Living Bibles Holland Postbus 41 ' 2760 AA Zevenhuizen (ZH) Telefoon (01802) 1077 Zenddingsappèl en ontmoetingsdag BMZG.
Op zaterdag 4 november 1989 om 14.00 uur zal in het kerkelijk centrum 'De Brug' (Schuilenburgerweg) in Amersfoort een zendingsappèl worden gehouden.
Prof. Dr. C. Graafland uit Gouda zal spreken over 'Opwekking en Zending' en Dr. Theodore Srinivasagam uit Banqatere (India), zal het thema: 'Opwekking tot Zending' inleiden.
Het zangkoor 'Deo Juvante' en het kinderkoor 'De Zendertjes' uit Huizen, beide onder leiding van Bert Moll met aan het orgel Klaas Jan Mulder, zullen aan dit zendingsappèl hun medewerking verlenen. Gedurende de morgenuren zal in hetzelfde gebouw de najaarsontmoetingsdag van de BMZG llnterserve plaatsvinden onder het thema: 'Bemoediging en Uitdaging van de zending: Toen en Nu'.
Na de opening door ds. C. Trouwborst, zal Mw. Ans van den Ham, die 20 jaar geleden als eerste pionierster naar India uitging, dit thema inleiden. Daarna zullen er interviews zijn met zendingswerkers uit Bhoetan, Nepal, Pakistan en het Midden-Oosten, terwijl het echtpaar Joop en Janna de Zwaan, die hun arbeidsperiode in Nepal gaan afsluiten, over de 'recente bemoedigingen en uitdagingen in Azië' spreken.
NB. De plaats van de bijeenkomst, die om 16.00 uur zal zijn afgelopen, is gemakkelijk te bereiken: via afslag Hoevelaken/Amersfoort of via het openbaar vervoer vanaf het station Amersfoort met buslijn 7 of 8.
IFES-Nederland 30 jaar
Op 4 november a.s. wordt in Utrecht het 30-jarig bestaan van IFESNederland gevierd: De IFES (International Fellowship of Evangelical Students) is een wereldwijde organisatie van christelijke studenten.
Haar doelstelling is het ondersteunen van christelijke studentenverenigingen en het bevorderen van evangelisatiewerk op universiteiten. Bij de Nederlandse afdeling van de IFES zijn de volgende studentenverenigingen aangesloten: CSFR, Ichthus, Alpha, TSG, CSR-Delft en RSKEnschede.
Het thema van de lustrumdag zal zijn 'Studietijd - Dienstbaarheid'. In dat kader willen wij ons bezig houden met de yraag hoe je als christenstudent ook een taak kan vervuilen op de universiteit en de wereld daar omheen. Dit thema zal ingeleid worden door ds. Blenk. Daarna zuilen er verschillende workshops gehouden worden met onderwerpen als 'een christelijke studentenvereniging?', 'wat te doen in de Universiteitsraad', 'opvang van buitenlandse studenten', 'dienstbaar zijn aan je medestudenten', en 'geloof en wetenschap'.
Aan het eind van de middag willen we op een feestelijke manier het jubileum gedenken: Plaats: Dr. F.H. de Bruine Lyceum Koningsbergerstraat 2, Utrecht.
Aanvang 9.45. Toegang f 5,-. Voor meer informatie: Sjaak Visser, tel 030-435471. Alle belangstellenden van harte welkom!
Jenaplan-onderwijs???
Van het christelijk onderwijsblad BEZINNING, dat vanuit een bijbelse visie voorlichting geeft over ontwikkelingen van het christelijk onderwijs, verschenen twee nummers (augustus en september) waarin veel aandacht wordt besteed aan het JENAPLAN-ONDERWIJS.
In deze' nummers wordt duidelijk gemaakt wat de achtergronden zijn van dit soort onderwijs, waarvan de Duitse pedagoog Petersen de grondlegger is. Er zijn christelijke scholen, die door onbekendheid met de ideeën van Petersen, gaan afstemmen op het Jenaplan-onderwijs, omdat" men in dit onderwijs waardeert dat de kinderen leren elkaar helpen en respect voor elkaar te ontwikkelen.
In de nummers van BEZINNING wordt duidelijk gemaakt dat Petersen een bewonderaar was van het nationaal-socialisme. Dat verklaart ook het feit dat hij zo sterk de nadruk legde op de betekenis van de groep.
Zijn pedagogie vertoont ook mystiek-occulte trekken die lijken op ideeën uit het New Age denken.
Er wordt ook op gewezen dat bepaalde opvattingen van Petersen doorwerken in de huidige basisschool.
Verder wordt in beide nummers aandacht besteed aan de inhoud van het boek van drs. T.M. Gilhuis: VERTEL MIJ TOCH over het vertellen van bijbelverhalen. Duidelijk gemaakt wordt dat dit boek geschreven is vanuit een bijbel kritische visie.
De nummers kunnen besteld worden door in totaal f 3,50 over te maken op girorekening 2.974.537 t.n.v. Administratie BEZINNING te Amersfoort, onder vermelding van: augustus en september 1989.