Uit breder kring
1987-11-06
Opbouw- en toerustingsdagen van de vereniging "De Christenvrouw"- Jaargang 31
- nummer 42
Belangstellende christenvrouwen zijn van harte welkom op dinsdag 24 november 1987 in het gebouw "de Schutse" bij de Geref. Kerk, Onnasstraat te Steenwijk.
Spreker: ds O. Bottenbley uit Lemmer.
Onderwerp: "Vrijheid in gebondenheid".
Ca. 8 minuten lopen vanaf station NS.
De dag duurt van 10.15 uur tot 14.30 uur. Koffie vanaf 9.45 uur. S.v.p. lunchpakket meenemen. Toegang vrij (collecte). Boekentafel aanwezig.
"De Christenvrouw" is een landelijke vereniging (opgericht 8 januari 1981) met als doel om vanuit de Bijbel, het voor alle tijden onfeilbaar gezaghebbend Woord van God. christenvrouwen behulpzaam te zijn om te komen tot een beter inzicht en betere kennis omtrent de problemen van deze tijd ten aanzien van gezin, maatschappij, staat en cultuur.
Inlichtingen: Gagels 15. 9466 PJ te Gasteren, tel. 05923-419.
Cursussen voor predikanten en catecheten
I. Catechiseren rund het Credo De bedoeling van deze vierdaagse cursus op het Theologisch Seminarium Hydepark is om de deelnemers in de gelegenheid te stellen zich in het eigen catechiseren te verdiepen.
Daarbij staat het Credo centraal. Van de deelnemers wordt verwacht, dat ze enig inhoudelijk voorwerk verrichten, zodat de resultaten tijdens de cursus uitgangspunt kunnen zijn voor het ontwikkelen van materiaal, het opzetten van lessen en het oefenen met werkvormen.
Data: maandag 1 t/m donderdag 4 februari 1988.
Kosten: f 223.50 (incl. overnachting, maaltijden en materiaal).
Begeleiding: Drs. E. R. Jonker en C. J. Visser.
Aanmelding: Hydepark, postbus 220, 3940 AE Doorn, 03438-14041.
Er is ook ruimte voor oefening van houding en vaardigheden en het bespreken van leersituaties.
Data: maandag 25 t/m woensdag 27 oktober 1988.
Plaats: Catechetisch Centrum Kampen.
Kosten: /140,- (incl. overnachting, maaltijden en materiaal).
Begeleiding: C. J. Visser m.m.v. drs J. J. de Lange.
Aanmelding: Catechetisch Centrum, postbus 5021, 8260 GA Kampen, 05202-
92670.
2. Het groepsgesprek over geloven.
Wie met jongeren werkt in gespreksgroep of catechese zal hun leef- en belevingswereld serieus willen nemen.
Maar is het ook mogelijk om in die context de bijbel, God, Jezus ter sprake te brengen?
En: Hoe doe je dat dan?
Deze vragen staan centraal en worden theoretisch en praktisch uitgewerkt in deze driedaagse cursus.