Bootvluchtelingen.

1979-08-24
  • Jaargang 23
  • nummer 31

De redaktie ontving het verzoek in ons blad aandacht te besteden aan de inzamelingsaktie van de Werkgroep Bootvluchteling van de Stichting Vluchteling 1976, die aanstaande zondag 26 augustus gehouden zal worden. Wij voldoen graag aan dat verzoek, door onderstaand artikeltje van de hand van ds v. d. Weg - een van de medewerkers aan de aktie - in ons blad op te nemen.
Het lijkt ons een goede zaak als onze kerken niet als de priester en de leviet uit de gelijkenis van de barmhartige samaritaan aan de overzijde van deze aktie voor mensen in nood voorbijgaan.
Het verzoek van de werkgroep is om, in de eerste plaats geld te geven voor de bootvluchtelingen, en in de tweede plaats van zondagavond 19.00 uur tot 22.00 uur het kerkgebouw te openen en buurtbewoners in de gelegenheid te stellen hun giften in de daarvoor bestemde offerblok of offerzak te deponeren.
De redaktie

ALARM!!!

Zondagavond 26 augustus zal de Werkgroep Bootvluchteling van de Stichting Vluchteling 1976 alarm slaan!
Al enige maanden roepen we de nederlandse bevolking via advertenties op bijdragen te storten op 999 voor de hulp aan de bootvluchtelingen in zuid-oost-Azië. Ruim 200.000 nederlanders hebben daarop gereageerd soms met giften die terecht "offers" genoemd kunnen worden.
Maar de nood van de bootvluchtelingen is onverstelbaar groot!
Voor hen die verdrinken kunnen we helaas niets meer doen; maar de overlevenden hebben aan het meest noodzakelijke - voldoende eten, drinken (water!!), kleding, iets wat op een dak boven het hoofd lijkt - gebrek. Het gaat om 400.000 mensen, die dreigen om te komen door gebrek.
Kranten, radio en televisie hebben in de afgelopen maanden ons uitvoerig geïnformeerd!
Gezien deze ontstellende nood meent de Werkgroep Bootvluchteling daarom dat ook op de vier miljoen nederlanders, die nog niet hebben gereageerd op haar oproep en van wie toch een bijdrage verwacht kan worden, een dringend beroep moet worden gedaan.
Dat beroep zal op een dergelijke wijze gebeuren, dat het werkelijk indringend zal zijn en het grootst mogelijk publiek zal bereiken. Op de kerken is een beroep gedaan speciale medewerking te verlenen. De kerken hebben daarop positief gereageerd; de verwachting is dan ook dat op die zondagavond alle kerken, ook Uw plaatselijke gemeente, hun medewerking zullen verlenen.
Maar waar het om gaat is dat ieder persoonlijk deze alarmkreet hoort en zich ernstig beraadt hoe hij of zij daarop moet en kan reageren!
We hopen - voorzover dat nog niet gebeurd is - met een bijdrage die - gelet op het comfort dat wij mogen genieten en de ontberingen waaraan de bootvluchtding bloot staat - past op dat hemelsbreed verschil in situatie.


Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief