Nieuws uit breder kring

1980-03-21
  • Jaargang 24
  • nummer 12
Woord en Daad - In de nacht van 3 op 4 februari 1976 vond in Guatemala een verschrikkelijke aardbeving plaats. Als gevolg daarvan stortten duizenden huizen in. Binnen 1 minuut verloren 23.000 mensen het leven.
Na de ramp trachtten de toch al arme bewoners een nieuw onderkomen te bouwen. Tegen de berghellingen verrezen hutjes van planken, karton en plastic. Tot heden leven duizenden gezinnen in deze krotten onder de meest erbarmelijke' omstandigheden. In dit land staat de regentijd weer voor de deur. Bij hevige regenval stroomt het water dwars door de hutjes heen.' Op de vloer liggen de matrassen van de kinderen en hun ouders. Kinderen hebben vaak gezwollen ledematen door het vocht. En ook hier daalt de temperatuur 's nachts af en toe tot het nulpunt. Daar komt bij dat deze krotten moeten verdwijnen. In dit gebied gaat Stichting Woord en Daad nieuwe stenen huisjes bouwen. Bestemd voor de 400 gezinnen, welke daar al enkele jaren door deze Stichting gesteund worden. In dit kader worden hier 1800 kinderen financieel geadopteerd voor t 35,- per maand. Verschillende adoptief-ouders maakten indertijd al geld over voor een houten woning. Tot heden is het meeste geld gereserveerd om hiervoor een goede bestemming te vinden. De bouw van deze 400 woningen vergt een grote investering. Elke woning kost nl. t 1.450,-. Toch heeft het Bestuur van Woord en Daad het volste vertrouwen dat dit geld er komt. Omdat deze verre naasten niet aan hun lot over gelaten mogen worden.
Gelden kunnen overgemaakt worden op giro 30.20.900 Gorinchem. Met vermelding "Onder de pannen".

Galerie 3, Kampen - Woensdagavond 26 maart a.s. om 19.45 uur hoopt Willem L. Meyer een diacauserie te houden als inleiding op zijn boek "Kunst en Maatschappijcontouren van een culturele revolutie", Goes 1977.
De lezing wordt gehouden in Galerie 3, Burgwal 96, Kampen en is bedoeld voor een ieder die geïnteresseerd is in vragen betreffende de relatie tussen kunst en christelijk geloof.
Tevens is er de gelegenheid olieverfschilderijen van Rein Pol te bezichtigen, deze loopt t/m 5 april a.s.
De toegangstijden: maandag 10.00-13.00 uur, woensdag t/m zaterdag 14.00-18.00 uur, vrijdag ook van 19.00-21.00 uur. De heer Pol is overigens fijnschilder en docent aan de Groningse Kunstacademie.
De laatste jaren heeft hij een opvallend oeuvre gecreëerd, met name stillevens en portretten.

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief