Van de zending

1978-03-10
  • Jaargang 22
  • nummer 10

Overleg in Amersfoort
(Soemba-Borneo)

De kerk van Den Haag verzorgt de contacten met de gemeenten op Soemba en Borneo. Ook met de Farn. Goossens en Ter Maat.
Zij doet dit namens vele gemeenten in den lande. Je kunt misschien wel zeggen "namens allen". Want waarin bestaat de hulpverlening aan onze broeders en zusters in Indonesië? Vanuit een verbondenheid-
in de HERE toch in de eerste plaats in ons gebed. Het vóór de HERE brengen van leven en strijd van hen. Dat Hij ze gedenke en hen stelt tot een licht voor de heidenen, tot een redmiddel voor hun buren-kampongs. Dat ze, met allen die de Naam van onze Heiland belijden, uitzien naar Zijn wederkomst.
En dan is er ook dat andere in de hulpverlening, de financiële steun. Daaraan doen niet alle gemeenten mee. Immers verschillende hebben zich verbonden tot hulp aan het zendingswerk in Zuid-Afrika, zoals dat door de gemeenten van Haarlem, Leerdam of Kampen wordt gediend. Of ook weer andere steunen de vereniging S.O.S. We behoeven nier allemaal hetzelfde te doen!

Den Haag informeert regelmatig de kerkenraden en zendingscommissies van alle kerken over het werk op en ten behoeve van Soernba en Borneo. Wij stellen er prijs op, dat minstens éénmaal per jaar ook mondeling te doen. Als we elkaar ontmoeten en spreken, luisteren naar elkaar dan is dat een goede zaak. Van ónze kam informatie, van de kant van de andere bezoekers vragen stellen, adviezen geven, mogelijkheden opperen enz. En het samen doen ook zo beléven, In blijdschap, dat we dit met z'n allen mógen doen. Eenvoudig, toch belangrijk, omdat het direct verbonden is met het Koninkrijk der hemelen, dat zich hier en daar en overal in de wereld openbaart.
En waartegen de vijand stookt.

Zo willen we ditmaal bij elkaar komen en nu eens niet in Utrecht, maar in Amersfoort en wel in een zaal van restaurant "Amershof", Snouckaertlaan 11. (Dat is ongeveer 5 minuten wandelen vanaf het station-NS; komend uit dit station links af, richting centrum, over het spoorviaduct.) Als datum kozen wij: zaterdag 11 maart a.s. De aanvang is gesteld op 14.15 uur en we eindigen omstreeks 5 uur.

In die bijeenkomst zullen we ook luisteren naar ds C. A. Versluis van Ermelo-Voorthuizen. die iets zal vertellen over zendingswerk in de praktijk. Hij heefc op Nieuw-Guinea vele jaren gewerkt en daar ook veel ervaren.
En de finanoiële zijde komt aan de orde. Hoewel we aan elke kerk de gegevens verstrekken; willen we die hier ook vermeIden. En wel met veel dank. Wat maakte de Here ons het werken gemakkelijk en wat bewoog Hij velen om een gift, biidrage of collecte te zenden!

We ontvingen:

uit ruim 40 gemeenten In totaal
f 46.300

van particulieren
f 3.000

en een bijdrage in verlofsalaris van ds Goossens
f 5.000

Totaal f 54.500

En gaven uit:

aan salaris en voor sociale lasten voor ds Goossens
f 34.000

aan steun van de kerken op Soemba en Borneo en voor opleidingen aan reiskosten
f 16.200

voor Paul en Kees, die hun schoolvakantie bij de ouders op Soemba doorbrachten (minus daarvoor ontvangen giften)
f 3.700

aan diverse kleine kosten
f 300

Totaal f 54.200

zodat we praktisch "rond" waren. Het saldo, dat in kas is (rond f 30.000) bleef in stand en dat moet ook wel, omdat de ontvangsten niet gelijkmatig over een jaar verdeeld binnenkomen. En we moeten ook iets achter de hand houden, als de fam. Goossens dit jaar voor kortere of langere tijd in ons midden zal zijn, D.V. Dit ziende, vertrouwen we voor het lopende jaar op een soortgelijke bereidheid, wat steun betreft. U weet toch het gironummer van de penningmeesteresse van de zendingscommissie? Het is 1768194.
Noteert U het voor alle zekerheid. En noteer dan ook de hierboven genoemde bijeenkomst te Amersfoort. Die is voor iedere belangstellende toegankelijk.
Dus heus niet enkel voor kerkenraadsafgevaardigden en leden van zendingscommissies.
Tot ziens in Amersfoort!

Verantwoording giften t.b.v. Soemba In de periode sept. t/m dec. 1977 werd aan particulieren ontvangen: HA te DenH 25,-; JHB te Z 4 x 12,50; CB te W 25,-; AvdB te D 75,-; Mw GB te B 20,- + 25,- + 2 x 30,-; MwTB-B te B 130,- + 3 x 30,-; MJB te D 2 x 30,-; HWB te A 25,-; MwRB-S te G 30,-; JB te W 30,-; MwJMB-V te R 100,-; RGvD te R 20,-; PvD te B 20,-; MwDW te A 25,-; TH te R 75,-; JdeJ te U 3 x 15,-; MdeJ te R 2 x 7,50; MwDFK te NwB 50,-; CWK te V 50,-; AM te R 25,-; MwSP te L 50,-; JV te B 200,-; HV te D 50,-; KV te H 50,- + 11,-; ABvW te V 4 x 12,50; AW te H 10,-.

Voor de vakantiereis van Paul en Kees Goossens werd nog ontvangen van Mw. JJHS te A 500,-.

Allen heel veel dank voor Uw giften. Mogen wij ook In 1978 op Uw steun blijven rekenen?

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief