Vraag van jeugdleiders

2012-09-15
  • Jaargang 56
  • nummer 18
Hoe ga je om met een tiener uit je groep die aangeeft jou in vertrouwen iets te willen vertellen, maar wel absolute geheimhouding van je vraagt?

Absolute geheimhouding mag je nooit beloven aan een jongere! Het is belangrijk dat jij als jeugdleider door je betrokkenheid en interesse voor de jongere laat zien dat je hart voor hem/ haar hebt. Dat betekent tegelijk dat je zijn of haar welzijn op het oog hebt en daarvoor kan het soms nodig zijn dat het verhaal dat de jongere jou wil vertellen toch beter breder besproken kan worden.

Je bent jeugdleider en geen hulpverlener!
Het is dus belangrijk om vooraf te benoemen dat je geen geheimhouding kunt garanderen, maar wel vertouwen.
En je kunt zeggen dat je wel de afspraak wilt maken dat je eerst aan de jongere vertelt wat je gaat doen met de informatie. Deze afspraak kan het voor de jongere veilig genoeg maken om toch zijn verhaal te doen.

Wil je reageren of een nieuwe vraag voorleggen? Mail dan: ngj@ngk.nl

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief