Henrieke van Kampen

2013-03-09
  • Jaargang 57
  • nummer 5
Met grote regelmaat staan mensen uit de NGK in de vertrek- of aankomsthal. Wat doen ze? Waarom gaan ze? Wat inspireert hen? Deze en andere vragen stellen we mensen met een missie vlak voor hun vertrek of net na hun aankomst. In deze aflevering Henrieke van Kampen (23), die een jaar in Hongkong gaat wonen.

Daar stond ik dan, verzeild op een boot om met allemaal vreemden het Chinees nieuwjaar te vieren. Ik had geen idee dat ik ruim een jaar later opnieuw naar Hongkong zou gaan.
Vandaag ontmoet je mij, Henrieke van Kampen. Ik sta op het punt te vertrekken naar Hongkong, om een jaar stage te lopen bij Watermark, een internationale kerk. Op de foto ben ik de blonde vrouw rechts.

Waarom?
Toen ik vorig jaar voor mijn studie in Hongkong kwam, was ik niet van plan om mij bij een kerk aan te sluiten. Maar omdat ik een halfjaar zou blijven, wilde ik wel graag mensen leren kennen. ‘Toevallig’ kwam ik daardoor toch in contact met mensen van de kerk. Zij wakkerden mijn geloof aan en ik deed uiteindelijk ook belijdenis in Hongkong.

Met welke organisatie ga je op stap?
Ik ga werken voor Watermark, de kerk waarmee ik in contact kwam. Binnen China geniet Hongkong een speciale status.
De overhandiging van Hongkong aan China in 1997 leidde tot een constructie die ervoor zorgt dat deze stad veel meer politieke en economische vrijheid kent om dit werk te kunnen doen. Dat creëert veel kansen.

Wat ga je doen?
Ik heb zelf ondervonden hoeveel een gemeenschap kan betekenen en daar wil ik mij nu ook voor inzetten! Ik zal mij met name richten op studenten en werken aan gemeenschapsopbouw.
Dit ga ik doen door worshipdiensten, retraites en evenementen te organiseren op een plek waar studenten en jongvolwassenen elkaar kennen, de universiteit, zodat ze in contact komen met Watermark. Een leuke uitdaging, aangezien veel studenten op deze universiteit afkomen vanwege de goede status die het geniet (het wordt gezien als één van de beste universiteiten in Azië). Verder zal ik proberen samenwerkingsverbanden met nonprofitorganisaties tot stand te brengen en ze namens de kerk ondersteuning aanbieden bij hun activiteiten.

Welke bijbeltekst inspireert je?
De voorbereidingen om weg te gaan zijn best hectisch en zorgen soms voor onzekerheid. Uiteindelijk komt het er dan op aan of ik echt in de kracht van God geloof: ‘Als God voor ons is, wie kan dan tegen ons zijn’ (Romeinen 8:31).

Wat is de relatie met je gemeente in Nederland? Wie steunt je? En hoe?
Toen ik terugkwam uit Hongkong ben ik Crossroads in Amstelveen gaan bezoeken, een internationale kerk in Nederland waar ik me snel thuis voelde. Aangezien ik natuurlijk nog niet zo lang naar deze kerk ga, zijn mijn sponsors met name familie en vrienden.

Meer weten, bidden of financieel steunen?
henriekevankampen.blogspot.nl
www.watermarkchurch.hk

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief