Jongeren betrekken in de dienst - gaven

2005-07-01
  • Jaargang 49
  • nummer 13
VRAAG
Hoe kunnen we het betrekken van kinderen en jongeren in een dienst boven het collecte doen laten uitstijgen?
De bijbel verteld op verschillende plaatsen dat ieder mensen eigen gaven en talenten heeft. Check bijvoorbeeld Efeziërs 2 vers 10 of 1 Korintiërs 12. Dat vormt het uitgangspunt voor deze vraag.
Binnen de kerk en het jeugdwerk kan het een uitdaging zijn om samen met kinderen en jongeren te ontdekken wat hun talenten en gaven zijn. Voor jongeren kun je daar een gaventest voor gebruiken, maar vaak kun je uit gesprekken met kinderen en jongeren wel ontdekken waar hun hart naar uitgaat. Voor de één kan dat werken met powerpoint zijn, voor de ander het zingen of schrijven van een lied. Neem de tijd om dat te ontdekken. Praat met ouders en leiders hierover.
Kijk vervolgens naar je dienst. Op welke plaats zouden ze direct ingezet kunnen worden? Hoe kun je voorwaarden scheppen, zodat jongeren en kinderen ingezet kunnen worden met hen eigen gaven en talenten in een dienst? Als dat niet lukt binnen een dienst, welke mogelijkheden liggen daar buiten, zodat jongeren en kinderen met hun gaven dienstbaar kunnen zijn binnen de gemeente aan God.
Ook een vraag aan André Maliepaard over het jeugdwerk, mail ngj@ngk.nl

WERKVORMTIP
Vertel je verhaal. Iedere jongere is op zijn eigen manier op weg met God. Heeft eigen ervaringen met God in zijn eigen leven. Vraag eens aan je jongeren om hun verhaal te vertellen. Veel jongeren vinden dat moeilijk om zomaar te zeggen, dus neem de tijd om het op te schrijven. Het helpt ontzettend als je zelf vooraf de opdracht hebt gedaan en je eigen verhaal voorleest aan de groep. Jongeren vinden het ontzettend mooi om te horen welke weg God met mensen gaat. Zeker als ze merken dat anderen ook met dezelfde vragen loopt als zij! Een pittige opdracht, maar de verhalen zijn zeker de moeite waard!
Meer werkvormtips op www.ngk.nl/ngj

AANRADER
'Wordt het niet eens tijd?' - een al weer wat ouder boekje van ds. Koos Staat. Maar een erg leuke weggever om jongeren te prikkelen om na te denken over hun relatie met God. ISBN 9058290344, uitgegeven bij uitgeverij Barnabas.

BIJBELSTUKJE
Lees Romeinen 12:6 Vraag Hoe kunnen we jongeren uitdagen die verschillende gaven te ontdekken?
Welke rol is er voor ons daarin weggelegd?

NADENKER
Als de kerk blijft zoals vandaag is er over twintig jaar geen kerk meer.

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief