Kralenparty en muziek voor Havenkerk
2005-12-23
MAASLAND/HEERENVEEN - Daar zullen we wat aan doen, dacht Tineke Koning-Kroes uit Maasland toen ze in Opbouw las dat nog maar weinig particulieren geld hebben gegeven aan de Havenkerk, de nieuwe NGK in het centrum van 's Gravenhage.- Jaargang 49
- nummer 24
Samen met haar zussen Ank en Truus verzorgde zij in december een kralen-party bij haar thuis, waar gemeenteleden en vriendinnen zelfgemaakte kettingen konden kopen. De 'toegangsprijs' van drie euro die alle dames betaalden als vergoeding voor koffie, thee en de zelfgebakken lekkernijen, bestemden zij voor het werk van ds. Peter Strating in de Haagse Schildersbuurt. De opbrengst van 100 euro is inmiddels overgemaakt naar de Havenkerk. Tineke: 'Ik volg dat werk van ds. Strating in de media en ik heb er groot respect voor. Dat hij daar al zo lang werkt en dat er altijd weer mensen zijn die daarvoor aan de slag willen gaan! Heel bijzonder. Vooral ook als er na een flink aantal jaren een nieuwe gemeente uitkomt. Heel mooi.' In Heerenveen kwam al eerder spontaan een actie voor de nieuwe Haagse NGK van de grond.
Daar traden pianist Robert Harris en zijn dochter Kate, celliste, op tijdens een 'Koopavond-benefietconcert' in de Goede Herderkerk. Vader en dochter lieten kerkleden, vrienden en bekenden genieten van onder andere de Grande Sonate Pathétique van Ludwig van Beethoven en het Rondo Capriccioso van Felix Mendelssohn-Bartholdy. In de pauze was er koffie en thee en een verkoop van eigengemaakte artikelen (dassen, vesten, sokken, bramenjam, boomstammetjes gevuld met vogelvoer etc.). De opbrengst van deze spontane en zeer muzikale actie was 1275 euro.