De NGP het komend seizoen

2006-09-15
  • Jaargang 50
  • nummer 18
De Nederlands Gereformeerde Predikantenopleiding (NGP) gaat vanaf september van start met colleges voor NG theologiestudenten. Het wordt een overgangsjaar met colleges op woensdagmiddag en op zaterdag, zodat de ouderejaars studenten die al meededen aan de voormalige TSB de gelegenheid krijgen om hun studieverplichtingen af te ronden.
De NGP belegt komend seizoen acht zaterdagen met preekbesprekingen en thema’s. De leiding is in handen van de kerndocenten drs. Gijs Bronsveld (Doorn), dr. Ad van der Dussen (Eindhoven), dr. Jaap Dekker (Amstelveen) en drs. Johan Schaeffer (Nunspeet).
De bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van de Theologische Universiteit Apeldoorn (TUA). Daarnaast is er een gezamenlijk weekend. Ook staat er een NGP-studiedag gepland voor predikanten in 2007.
De zaterdagse bijeenkomsten duren van 10 tot 16 uur en bestaan uit een preekvoorstel van een van de studenten en een werkcollege over een thema. De bijeenkomsten zijn verplicht voor de NG theologiestudenten en kunnen worden bijgewoond door belangstellenden (vooraf aanmelden via oc.ngp@ngk.nl). Tijdens de themabesprekingen van 2006-2007 komen drie thema’s tweemaal aan de orde, zodat ze goed kunnen worden uitgediept:
- charismatische vernieuwing
- de beroepsidentiteit van de predikant
- de integratie van exegese en verkondiging
Deelname aan de NGP is noodzakelijk voor een ieder die predikant wil worden in onze kerken.
Beroepbaarstelling is pas mogelijk na ontvangst van het NGP-attest. De NGP is een deelopleiding waarnaast een volledige theologieopleiding gevolgd wordt.
Opleidingscoördinator is P. van Veen (oc.ngp@ngk.nl of 0345-518762).

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief