Twee predikanten jubileerden
2003-04-25
VEENENDAAL/ZWOLLE - Twee predikanten uit de Nederlands Gereformeerde Kerken mochten gedenken dat zij een halve eeuw geleden in hun eerste gemeenten bevestigd mochten worden. Zowel ds G. van den Brink als ds Z.G. van Oene konden afgelopen week terugzien op vijftig jaar predikantschap.- Jaargang 47
- nummer 9
Ds G. van den Brink
Op 19 april was ds G. van den Brink vijftig jaar predikant. Hij werd geboren op 17 mei 1923 in Maassluis, studeerde theologie in Kampen (Broederweg) en werd in 1953 predikant in de Gereformeerde kerk (Vrijgemaakt) van Drogeham.
Daarna stond ds Van den Brink in Sappemeer en Veendam (1956) en Eindhoven (1961). In 1966 raakte ds Van den Brink buiten het verband en in 1970 werd hij Nederlands Gereformeerd predikant te Zwolle.
Vervolgens stond hij te Rotterdam- Overschie (1974) tot zijn emeritaat in 1988. Samen met ds. H.J. van der Kwast schreef hij het boek 'Een kerk ging stuk', over de gebeurtenissen in de jaren zestig die leidden tot het ontstaan van de Nederlands Gereformeerde Kerken.
Samenwerking met de Evangelische Omroep zorgde voor drie delen over het Mattheüs-Evangelie en een deel over de brieven van Johannes, in de serie 'De Bijbel open'.
Ds Z.G. van Oene
Ook op 19 april was ds Z.G. van Oene een halve eeuw lang predikant.
Ds Van Oene werd geboren op 12 juni 1925 in Kampen en studeerde theologie in Kampen (Broederweg).
Hij werd in 1953 predikant in de Gereformeerde kerk (Vrijgemaakt) te Sliedrecht. In 1958 vertrok hij naar Zwolle, waar hij met een deel van de gemeente vanaf 1969 de Nederlands Gereformeerde Kerk te Zwolle vormde, waarvan hij tot zijn emeritaat in 1990 predikant was. Voor zijn predikantschap was ds Van Oene onder meer werkzaam op een accountantskantoor.
Hij was medeoprichter en bestuurslid van Zendtijd voor Kerken. Ook is hij medeoprichter en redacteur van de prekenserie 'Het blijvende Woord'.
(ah)