Congres 'Multicultureel kerk-zijn'
2002-10-04
Op 5 oktober organiseert een viertal kerken in Den Haag een congres onder de titel 'Multicultureel Kerk-zijn' (www.congresindenhaag.nl). Net als in andere steden in Nederland zijn ook in Den Haag de meeste traditionele kerken kleiner geworden. Maar daarnaast blijkt een groeiend aantal migrantenkerken te ontstaan en reeds te bestaan. Zo zijn in de Haagse Schilderswijk slechts enkele protestantse kerken te vinden, maar wel tientallen (!) migrantenkerken. Deze gemeenten zijn vaak zeer levend en trekken veel jonge mensen. Het gebeurt naast onze deur, maar toch zien we het niet. En zo is er meer te noemen.- Jaargang 46
- nummer 19
Het programma van het congres ‘Multicultureel kerk-zijn’ is kleurrijk, breed, boeiend en muzikaal gevarieerd. Na de ochtend met een drietal korte lezingen (Pieter van Kampen, Stefan Paas en Cees Haak) is er ‘s middags keuze uit een 14-tal workshops en wordt afgesloten met met een forum, waarin allochtone en autochtone christenen hun ervaringen delen.
Kom dus ook! En neem vrienden en gemeenteleden mee! U hoeft niet eens heel vroeg uit bed: het begint om 10.15 uur en eindigt om 16.00. Voor de kosten hoeft U het ook niet te laten: 30 euro (inclusief lunch). Verdere informatie en het opgaveformulier is te downloaden via de congreswebsite.