In Enschede gaan Noord en Zuid samen
2001-11-09
De gemeenten van de Nederlands Gereformeerde Kerken Enschede- Noord en Enschede-Zuid gaan samen verder. Het belangrijkste argument daarvoor is de vaststelling, ruim een jaar geleden, dat de kerkelijke situatie waarin beide Nederlands Gereformeerde Kerken van Enschede zich bevinden, niet langer kan voortbestaan. Er is getalsmatig sprake van een groot gebrek aan evenwicht tussen Noord en Zuid. Enschede-Zuid telt volgens het jongste Informatieboekje 507 leden, Enschede-Noord is 279 zielen groot.- Jaargang 45
- nummer 22
Naar aanleiding van deze constatering heeft een door beide kerkenraden in het najaar van 2000 ingestelde commissie ‘herstructurering’ zich georiënteerd op de toekomst van de beide gemeenten. In het eind 2000 uitgebrachte rapport kwam deze commissie tot de conclusie dat een herstructurering van beide gemeenten moet worden nagestreefd, met als meest ideale situatie de vorming van één nieuwe gemeente op een nieuwe locatie. Tijdens een aantal wijk- en gemeentevergaderingen hebben beide gemeenten in grote lijn met het rapport ingestemd.
Op voorstel van de kerkenraden hebben beide gemeenten nu besloten de vorming van één Nederlands Gereformeerde Kerk van Enschede na te streven, indien mogelijk op een andere dan de bestaande locaties (de Lasonderkerk en de Vredeskerk). Vooruitlopend op de daadwerkelijke samenvoeging zijn al met ingang van 2 september 2001 gezamenlijke diensten belegd. ‘s Morgens om 9.30 uur wordt in de Lasonderkerk en ’s middags om 16.30 uur in de Vredeskerk gekerkt, tot een andere (definitieve) huisvesting gevonden is.
Het is de bedoeling deze tussenoplossing zo kort mogelijk te laten duren.
Er zijn commissies ingesteld, zoals een commissie huisvesting en een commissie gemeenteopbouw, die na onderzoek voorstellen aan de kerkenraden zullen doen die het samengaan gestalte moeten geven. Aan de hand van het rapport van de commissies zullen de kerkenraden, na raadpleging van beide gemeenten, hun standpunt bepalen ten aanzien van de meest gewenste ‘nieuwe’ huisvesting en de daadwerkelijke samenvoeging van beide gemeenten.
Vooruitlopend hierop worden wel reeds allerlei praktische zaken samen gedaan.
Ook is een beroepingscommissie ingesteld.
Deze bestaat uit leden van beide gemeenten. De gemeente van Enschede Noord al enige tijd vacant is en het daarom dringend gewenst is dat op korte termijn een predikant wordt aangetrokken. De leden van beide gemeenten is gevraagd de ontwikkelingen in het samenvoegings- proces aan de HERE voor te blijven leggen, opdat Hij het zegenen zal.