Structurele samenwerking CG/NG Jeugdorganisaties
1999-01-22
Sinds lange tijd wordt er op regionaal en plaatselijk niveau door veel Christelijke Gereformeerde en Nederlands Gereformeerde jeugdclubs en jeugdverenigingen intensief samengewerkt. Tot voor kort resulteerde deze samenwerking aan de basis niet in structurele contacten of gesprekken tussen de landelijke organisaties, de CGJO (CG Jongeren Organisatie) en de stichting NGJ (NG Jeugdwerk).- Jaargang 43
- nummer 2
In de afgelopen periode zijn die gesprekken gelukkig wel ontstaan. Ze bleken zinvol en vruchtbaar. De besturen van beide organisaties stellen u met veel vreugde en vertrouwen in kennis van hun intentie tot structurele samenwerking Zijn ondertekenden daartoe de volgende verklaring: De besturen van CGJO en NGJ constateren dat:
• beide organisaties staan op Schrift en belijdenis;
• zij elkaar herkennen in het verstaan daarvan en in het vertalen van de Bijbelse boodschap naar jongeren toe;
• de doelstellingen van beide organisaties weliswaar niet gelijkluidend zijn, maar goed op elkaar aansluiten;
• de werkwijze en geleverde diensten wederzijds een grote mate van herkenning oproepen.
Zij spreken uit dat:
• de bijeenkomsten tussen (afvaardigingen van) de beide besturen met het oog op het bewerkstelligen van structurele vormen van samenwerking zullen worden voortgezet en geïntensiveerd;
• zij bij structurele vormen van samenwerking denken aan een regulier overleg voor het uitwisselen van ervaringen aangaande het jeugdwerk, het wederzijds gebruik maken van elkaars diensten, het waar mogelijk samen werken op het faciliterende vlak en het gezamenlijk organiseren van activiteiten voor jongeren.
Op korte termijn zal worden proefgedraaid door in de gesprekken reeds te staren met het uitwisselen van ervaringen, elkaars kaderinstructies te bezoeken en in 19999 met het oog op het Jaar van de Bijbel een gezamenlijke activiteit te ontplooien en Bij deze samenwerking de eigen identiteit van de organisaties, mede met het oog op de kerken, behouden moet blijven.
De CGJO en de NGJ vertrouwen erop dat deze samenwerking stimulerend zal zijn voor het jeugdwerk in de kerken waarbinnen zij werken. Ook na de jongste ontwikkelingen tussen beide kerkgenootschappen hopen beide organisaties dat de kerken ten dienst van jeugd en jongeren deze samenwerking waar mogelijk zullen ondersteunen en bevorderen.
Ds M. Oppenhuizen, voorzitter CGJO
Ds F.H. Blokhuis, voorzitter NGJ