Bijbellezen op Twitter

2010-01-22
  • Jaargang 54
  • nummer 2
APELDOORN – Het Bijbelrooster van het Nederlands Bijbelgenootschap is sinds jaar en dag een begrip. Dit jaar vervalt de toelichting op de dagelijkse Bijbelteksten. De Tabernakelkerk (NGK) in Apeldoorn besloot hier op eigentijdse wijze op in te springen met de service ‘Tekst & Twitter’.

Iedere dag wordt aan de hand van het Bijbelrooster van de NBG een Bijbeltekst op Twitter gezet met een korte overdenking, gedachte of vraag van ds. Willem Smouter. Twitter is een webpagina, waarop gebruikers een eigen profiel aan kunnen maken. Op dit profiel kunnen ze op elk moment van de dag laten weten, wat ze aan het doen zijn en van gedachten wisselen met andere gebruikers. ‘Het is onze bedoeling om hiermee mensen te helpen regelmaat te brengen in hun Bijbellezen,’ zegt ds. Smouter. ‘Het is begonnen als een middel om de belijdeniscatechisanten te ondersteunen, maar het leek voor iedereen een handig hulpmiddel. Het is ook niet alleen voor de jongeren bedoeld. Via de nieuwe communicatiemiddelen heb je kans om meer mensen te bereiken’.

Behalve dat de Bijbelteksten met toevoeging te volgen zijn op Twitter, kunnen gebruikers ook commentaar geven of hun eigen gedachten met anderen delen. Naast de tekst op Twitter is het rooster met toevoeging ook op de website van de Tabernakelkerk te volgen, via een RSS-feed. Ook kunnen geïnteresseerden zich aanmelden voor de dagelijkse e-mailservice. De e-mailservice heeft als extra optie dat de tekst ook voorgelezen kan worden. ‘Tekst & Twitter’ is te vinden op www.tabernakelkerk.nl en op www.twitter.com/tabkerk.

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief