Van huis uit...

1996-03-08
  • Jaargang 40
  • nummer 5
In eigen kracht
Werken met jongeren is leuk. Het doet je wat als je merkt hoe serieus ze zijn.
Wat dat betreft heb ik geen vrees voor die 'geheime levens' waarover ik de vorige keer schreef Helaas geldt dat minder voor sommige volwassenen. Alle ontuchtzaken die de laatste tijd aan de oppervlakte komen doenje de haren ten berge rijzen. Als het dan ook nog om christelijke daders gaat krijg je zin om niemand meer iets over je eigen christelijke overtuiging te zeggen.

Erik van Muiswinkel had op de tv al een treffende persiflage.
Gehuld in een toga verkondigde hij zogenaamd vanaf een preekstoel dat het niet alleen katholieke priesters waren die zich aan kinderen vergrepen.
nee "wij protestantse dominees kunnen er ook wat van". Beschamend om te moeten vaststellen dat hij de spijker op de kop sloeg al ging zijn verhaal eigenlijk over een godsdienstleraar en geen dominee.

Ja, er was veel over te doen in de pers en de christelijke achtergronden werden breed uitgemeten. Wat dat betreft heeft de vnL onchristelijke buitenwereld toch wel de neiging om het leven van christenen meer door een vergrootglas te bekijken dan dat van anderen.

En wij weten dat we als gemeentes van Christus toch ook een dwarsdoorsnede van de samenleving vormen. Met alle zonden en gebreken van dien. Wat me wel opviel toen ik wat meer achtergronden las van de dader, was dat hij tot de Noorse Broederschap behoorde en dat bij deze groep het zelf overwinnen van de zonde heel belangrijk is.

Dat dat blijkbaar niet, en misschien wel nooit, lukt, laat het leven van deze man treffend zien.
Ondanks het belijden van de zonde en het vechten ertegen kon hij toch niet de keuze maken die de consequentie was van zijn neigingen. nl zijn baan opzeggen en iets gaan doen waarbij hij niet voortdurend met kinderen in aanraking kwam TI.vintig jaar lang leed hij en vocht hij maar hij ondernam niets. Dat maakt duidelijk dat er meer nodig is dan menselijke kracht om een 'nieuw leven' te beginnen.

Intussen blijven kinderen enjongeren dagelijks de dupe worden van mensen die zich door de duivel laten leiden. En wanneer het daarbij dan ook nog om christenen gaat, maakt dat de werkelijkheid wel erg wrang.
Ook al weten wij dat christenen net zo gevoelig voor zonde zijn als wie dan ook.

Wilna Smienk-van 't Hul

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief