"Bijbelverhalen om zelf te lezen"

1993-02-26
  • Jaargang 37
  • nummer 5
is een nieuwe kinderbijbel geschreven door Karin Henley, vertaald door Marjon Vrijmoeth en geïllustreerd door Dennas Davis.

Deze kinderbijbel valt op door enkele specifieke kenmerken: In tegenstelling tot de meeste kinderbijbels is deze bijbel zeer geschikt om door kinderen vanaf 7 jaar zèlf gelezen te worden. Peuters vanaf 3 jaar kan men uit dit boek voorlezen.

Het boek is bedoeld als een eerste kennismaking met de 95 meest bekende geschiedenissen uit de Bijbel.
De lay-out van het boek is zeer aantrekkelijk.

Het duidelijke lettertype is geschikt voor jonge lezertjes.
De korte zinnen met eenvoudige woorden, zelden bestaande uit meer dan drie lettergrepen, dagen uit tot verder lezen.
Op elke bladzijde is een illustratie te vinden. De illustraties zijn geestig, expressief en maken de verhalen nog concreter, zodat deze goed aansluiten bij de belevingswereld van jonge kinderen.
De illustraties zijn niet traditioneel, evenmin als de gekozen woorden.
Begrippen als zondeval, zondvloed en verlossing zijn vervangen of uitgelegd.
De kinderbijbel is ook om deze reden zeer geschikt voor niet-christelijke gezinnen.
De diverse verhalen kregen een originele titel. De kruisiging werd 'Veel verdriet' en de wonderbare spijziging 'Samen eten'. De hoogtepunten uit het evangelie zijn kernachtig, maar nogal beknopt beschreven. Ook de wat minder bekende verhalen komen aan bod, De overgang van het Oude naar het Nieuwe Testament is wat abrupt.
Of de band van het boek stevig genoeg is zal de ervaring leren.

Deze kinderbijbel is zeer aantrekkelijk en verdient mijns inziens aanbeveling en kan veel luisterlees- en kijkplezier geven, wellicht ook aan verstandelijk gehandicapten!

Uitgever: Buijten en Schipperheijn, Amsterdam, 1992
Omvang: 526 bladzijden
Prijs: f 37,50

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief