Ds. Van Baardewijk verbonden aan Marknesse
2010-10-01
MARKNESSE - Op 12 september is ds. Laurens van Baardewijk, afkomstig van de NGK Loosdrecht, verbonden aan de NGK Marknesse. Dat gebeurde nadat de gemeente vijftien jaar vacant is geweest. De bevestiging vond plaats door ds. Roel Venderbos uit Kampen. In diens preek stond Filippenzen 1:6 centraal: ‘Ik ben er van overtuigd dat Hij die dit goede werk bij u begonnen is, dit ook zal voltooien op de dag van Christus Jezus’. De verkondiging had als thema: God doet het. Elke voorganger heeft zijn eigen stijl. Maar de stijl doet er niet toe, als je als predikant afhankelijk van God bent en samen met de gemeente uitkijkt naar de jongste dag.- Jaargang 54
- nummer 19
In de intrededienst zette ds. van Baardewijk Filippenzen 4:5 centraal: ‘Laat iedereen u kennen als vriendelijke mensen’. Vriendelijk betekent hier niet vriendschap of sympathiek zijn, maar goedheid, mildheid, welwillendheid, zoals God mild met ons omgaat, aldus de nieuwe predikant van Marknesse. ‘Vriendelijkheid is hier geen zwaktebod, maar een teken van geestelijke kracht, gewerkt door de Heilige Geest’. Waar Gods Woord niet meer is, ontbreekt vriendelijkheid, signaleerde ds. Van Baardewijk in de samenleving van vandaag. ‘Maar in de gemeente mag je leven onder de regering van Jezus Christus en achter Hem aangaan om van Hem mildheid en vriendelijkheid te leren en om bekend te maken dat er een God is die nabij is’.
Na de dienst werd ds. Van Baardewijk toegesproken door ds. Jan Bouma namens de regio Kampen en als consulent, ds. Bert Loonstra van de CGK Emmeloord namens de CGK en NGK Emmeloord, waar de gemeente van Marknesse mee samenwerkt, ds. Faber namens het kerkenoverleg uit Marknesse en ouderling De Haan als voorzitter van de kerkenraad.