De kerk (II)
1989-01-20
De les van de ganzen- Jaargang 33
- nummer 2
"Een Engels predikant schrijft in zijn kerkblad over een "intrigerend natuurverschijnsel", namelijk een koppel wilde ganzen die in een V-formatie vliegen. "Toen een groep luchtvaartdeskundigen dit verschijnsel bestudeerden, deden zij een interessante ontdekking.
Als de ganzen in de bekende V-vorm vliegen, geeft elke vogel door het klapwieken van zijn vleugels een stuwende invloed aan de vogel vóór hem en achter hem en op zijn beurt ondervindt hij dezelfde werking van de andere. Men heeft berekend dat deze kracht ze ongeveer 70% meer vooruitbrenqt, zodat de ganzen als een groep verder kunnen vliegen dan één alleen. Als een gans zich uit de formatie losmaakt om op eigen kracht te vliegen, geeft hij niets en ontvangt hij niets."
De toepassing van deze les kan ieder voor zichzelf wel maken, vooral wanneer wij daarbij denken aan het Engelse spreekwoord: "Vogels van enerlei gevederte vliegen samen."
Hoeveel te meer geldt dit wanneer, bij alle individuele verschil, sprake mag zijn van de "enigheid des geloofs"!
Onze wereld is erg individualistisch: ieder voor zich. Een christen moet zich echter niet naar de tijdgeest voegen, maar op zijn hoede zijn voor haar beïnvloeding. U moet er eens op letten hoe vaak u in de Bijbel het woordje 'elkander' tegen komt. Het betekent geven en ontvangen.
Misschien heeft onze houding wel enige korrektie nodig!"
Dit stukje knipten wij uit GETROUW - Orgaan van de IGGG. Het sluit aan bij een vorige persschouw waarin duidelijk gewaarschuwd werd tegen het monster van het individualisme.
Verder kommentaar overbodig!