Rotterdams combinatiekerkblad Drieluik wordt opgeheven

2012-05-26
  • Jaargang 56
  • nummer 11
ROTTERDAM – Negentien jaar lang was Drieluik het gecombineerde kerkblad van drie Rotterdamse gemeenten: de CGK/NGK Samenwerkingsgemeente Alexanderpolder, de CGK Rotterdam-Centrum en de NGK Rotterdam-Overschie. Nu zetten de gemeenten een punt achter Drieluik en stappen over op zelfstandige informatievoorziening.

De sterke verbondenheid tussen de gemeenten en de gedeeltelijk gemeenschappelijke historie zorgden ervoor dat het in april 1993 een voor de hand liggende keuze was om een communicatiedrieluik te creëren.
Elk van de drie gemeenten had in Drieluik een eigen sectie. Daarnaast was er een gedeelte met algemene berichten.
Zowel de CGK Rotterdam-Centrum als de NGK Rotterdam-Overschie hadden een wijkgemeente in het oostelijke deel van Rotterdam. Deze twee wijkgemeenten werden samengevoegd tot de CGK/NGK Samenwerkingsgemeente Alexanderpolder (SGA). In het zo ontstane cluster van drie wijkgemeenten werd de verbondenheid onderstreept door het regelmatig houden van gezamenlijke kerkenraadsvergaderingen.
Formeel-kerkelijk was in die situatie nog geen sprake van een onafhankelijke SGA. Dat kwam in 2002/2003, toen de NGK/CGK Samenwerkingsgemeente in Alexanderpolder zelfstandig werd.
Hoewel de samenwerking op het terrein van zending, diaconie en Roemenië-werk nog steeds bestaat, hebben de drie gemeenten in de afgelopen jaren hun eigen ontwikkeling doorgemaakt, waarin de onderlinge samenwerking niet meer de boventoon voert.
Hierdoor is de behoefte aan eigen interne communicatie gegroeid.
Vooral in de SGA kwam dat aan het licht. ‘In de SGA maken we voor de informatievoorziening al een tijdlang gebruik van het interne blad Eénluik’, zegt Erjan van der Linde, predikant van de SGA. ‘Het overgrote deel van de SGA-leden las Drieluik niet. Verder gebruikmaken van Drieluik voor het verspreiden van gemeentenieuws was voor ons dan ook niet opportuun.’ In een recente uitgave meldt Drieluik-eindredacteur Co van der Keur: ‘De drie kerkenraden hebben erover vergaderd en het definitieve besluit genomen om met ingang van het nieuwe seizoen te stoppen met Drieluik.
Elke gemeente heeft tot dan tijd om te zorgen dat er een eigen invulling is voor het verspreiden van berichten binnen de gemeente. Op 7 juli verschijnt de laatste editie van Drieluik, met daarin nog de agenda en kerkdiensten voor de maanden juli en augustus.’

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief