Kerknieuws

1977-05-06
  • Jaargang 21
  • nummer 18


Beroepen te Vlaardingen: Kand. A. M. van Leeuwen te Utrecht.

Ds J. Waagmeester - Ds J. Waagmeester, emeritus-predikant van de kerk te ‘s-Gravenhage gaat zich vestigen te Lisse, Zijn adres is met ingang van 6 mei a.s.: Koninginneweg 41, Lisse. tel. 02521-10174.

Eindhoven - In het kerkblad "Kontaktsleutel" lazen wij in de rubriek van de kerkeraad (GKV) onder het kopje: Pastorale hulp, helt volgende: "Daar gebleken is. dat de taken van zowel onze predikant als die van onze zustergemeente (de Chr. Geref. Kerk) (O.M.) te zwaar zijn om door hen bedden vervuld te worden zoals nodig is, hebben beide kerkeraden reeds enige malen met elkaar gesproken over de mogelijkheden ter verlichting van die taken.
Konkreter gezegd: we hebben ons erover beraden hoe we aan een extra pastorale hulp kunnen komen. Misschien valt er in de toekomst te denken aan het beroepen van een gezamenlijke derde predikant, maar op dit moment zijn geen van beide gemeenten financieel in staat de kosten daaraan verbonden, te dragen.
Hierom zijn de gedachten uitgegaan naar een persoon. die naast het dienen van beide gemeenten een belangrijk deel van zijn tijd zou kunnen besteden aan een nevenvak, b.v. het geven van godsdienstlessen op een middelbare school: Er zijn al enkele kontakten geweest, maar op dit moment valt daar nog niets konkreets over te melden. Toch meenden we u tijdig te moeten informeren, omdat dit uiteraard geen zaak is. die de kerkeraden op eigen houtje kunnen ondernemen.
U kunt dus alvast uw gedachten hierover eens laten gaan. zodat het gesprek met de gemeenten te zijner tijd niet uit de lucht komt vallen."

841" Centrale Diakonale Conferentie van Gereformeerde Kerken - Op zaterdag 7 mei a.s, wordt de 841" C.D.C. gehouden in één van de zalen van het kerkelijk gebouw. Broederweg 32 te Kampen.
Aanvang 10.00 uur.

Aqenda:

1. Opening door de voorzitter. br, M, Kats.
2, Mededelingen van het Centraal Comité: a. Verslag bijeenkomst 1976 te Spakenburg door br. J. van Katwijk; b. Verslag en contributie over 1976-1977 door de penningmeester; c. Eventuele mededelingen van diaconale kampen; d. Diversen.
3. Referaat Prof. C. Veenhof: Diaconie in een nieuwe situatie.
4. Bespreking referaat.
5, Mededelingen Mr. C. W. Bakker over Stichting Anno 1970: Kinderbescherming en Maatschappelijk Werk.
Pauze met gezamenlijke lunch.
6. Behandeling van door de broeders diakenen ingezonden vragen.
7. Referaat Drs D. van der Molen: Helpen en geholpen worden,
8. Bespreking referaat.
9. Rondvraag a. Eerstvolgende conferentie te Barendrecht op 24 sept. 1977.
10. Sluiting.
Namens het centraal comité, J. van Katwijk
Jeugdontmoetingsdag - Het G,L.J.C. organiseert ook dit jaar weer een jeugdontmoetingsdag in Spakenburg op Hemelvaartsdag (19 mei), De jongens en meisjes van onze kerken (Vrijgemaakt b.v.) worden van harte uitgenodigd te komen. De bijeenkomst duurt van half elf tot ongeveer kwart voor vier en wordt gehouden in de Westerkerk, Van der Duyn van Maasdamlaan I. Degenen die met openbaar vervoer komen kunnen gebruik maken van extra busritten vanaf station Amersfoort. De anderen rijden vanuit de richting Amersfoort en Nijkerk Spakenburg binnen en gaan rechtuit tot de vierde zijstraat ná het begin van een gracht, waar ze aan de linkerkant langs rijden. Deze straat, tegenover een stenen brug. slaan ze naar links in. Vlak na de bocht naar links in deze straat staat de W esterkerk rechts.

Even wat gegevens op een rijtje:
Thema: Durf jij anders te zijn?
Sprekers: ds G. van den Brink en prof. dr. B. Goudzwaard.
Meenemen: Bijbel, brood en pen.
Meer informatie in Verkenning.
Toegangsprijs f 3,- per persoon.
Opgeven: Niet nodig.

Doesburg- Velp - De raad van de Gereformeerde Kerk “Doesburg-Velp" heeft zijn vergadering van 14 februari 1977 voor een zeer groot deel besteed aan het onderwerp "opleiding tot de dienst des Woords". De belangrijkste conclusies van dit beraad zijn: 1. De vrijheid en gelegenheid die de HERE ons geeft om Zijn Naam te belijden en om uit Zijn Evangelie te leven verplicht ons de grootst mogelijke aandacht en zorg te besteden aan de voortgang van Zijn werk. Deze zorg zal stellig ook tot Uitdrukking behoren te komen in het samen met de zusterkerken ter hand nemen van de opleiding van broeders uit ons midden tot dienaren van het Woord. om Gods volk ook in de toekomst Uit dat Woord te doen onderwijzen.
vermanen en vertroosten.
2. Door het zogenaamde “attestenbesluit" en de situatie die na de breuk ontstaan is heeft het ons aan duidelijkheid ontbroken met betrekkling tot het samenlevingsverband van onze kerken en mede daardoor ook met betrekking tot de opleiding van hen die begeerden, beogeren en zullen begeren het Evangelie te verkondigen, 3. Enerzijds was er het dringend. niet dwingend advies het onderwijs in Apeldoorn te volgen; en we zijn de HERE dankbaar voor de mogelijkheden die de Christelijke Gereformeerde Kerken onze studenten boden en nog bieden aan hun theologische school te Apeldoorn. Anderzijds werden en worden theologische studenten aan andere opleidingsinstituten begeleid door een aantal predikanten uit onze kring; ook voor dit werk zijn we God dankbaar: wat ter begeleiding onder toezicht van een Commissie uit de kerken ter hand is genomen verdiende en verdient nog steeds onze waardering en steun, al beseffen we meteen dat deze begeleiding in haar huidige vorm voor het geheel van het probleem van de opleiding tot de dienst des Woords geen blijvende oplossing kan en wil zijn.
Tenslotte is er de Stichting van het Gereformeerd Seminarie, waar sinds vorig jaar broeders kunnen worden opgeleid.
De vraag valt te stenen of de opening van dit seminarie niet wat (al te) prematuur was. Ook is en blijft de stichtingsvorm een omstreden punt. Niettemin valt uit het optreden en de publicaties van deze Stichting duidelijk te concluderen en te waarderen. dat zij van het begin af aan en ook nu nog alle zusterkerken. die op grond van de Schrift (b.v. 2 Tim. 2 : 2) de noodzaak erkennen van een eigen opleidingsinstituut onder verantwoordelijkheid van alle kerken, wensen te betrekken bij de instandhouding van en het onderwijs aan dit seminarie, 4. Gelet op de gespreidheid en kleinheid van onze krachten en met het oog op het belang van een gezamenlijke standpuntbepaling spreekt de kerkeraad als zijn mening uit dat hij thans weliswaar geen bepaalde keuze uit één van de genoemde mogelijkheden kan doen.
maar dat het toch de voorkeur verdient dat de kerken zelf de opleiding van haar aanstaande predikanten ter hand gaan nemen en verzorgen, Als dit (nog) niet mogelijk is zal een manier gevonden moeten worden. die aan deze voorkeur zoveel als mogelijk is tegemoet komt.
Resumerend is de kerkeraad van mening dat veel tijd om mogelijk verklaarbare redenen is voorbij gegaan. doch dat het nu de hoogste tijd is dat de kerken ernst gaan maken met de opleiding van toekomstige dienaren van het Woord; niet om die opleiding op zich, maar uit dankbaarheid en gehoorzaamheid aan de HERE God die ons het voorrecht geeft uit Zijn Woord te leven. Hij doet daarom een beroep op allen, die, of als adviseurs van de kerken (landelijke vergadering), of als begeleiders van onze studenten of als leden van het bestuur van het Gereformeerd Seminarie de opleiding tot de dienst des Woords ter harte gaat, de handen ineen te slaan en aan de kerken voorstellen te doen om te komen tot uitvoering van de Schriftuurlijke opdracht met betrekking tot de opleiding van aanstaande dienaren des Woords, Van deze conclusies doet de kerkeraad mededeling aan de gemeente. aan de zusterkerken in de regio Arnhem. en aan allen die direct of indirect bij de opletding van theologische studenten in onze kerken betrokken zijn. Hij verzoekt voorts opname in de kerkelijke pers.

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief