1 december 2012: bij u aan de eettafel?
2012-11-24
- Jaargang 56
- nummer 23
Missionair leven lijkt een hype. Het is iets anders of op zijn minst meer dan de gave om flyers op straat uit te delen. Tegelijkertijd zoeken veel mensen nog steeds naar wat dat ‘meer’ of dat ‘anders’ dan is. Samen eten met je buren bijvoorbeeld. In dit artikel vertelt Daniël van Beek over het hoe en wat.
Wanneer je missionair leven vanuit de Bijbel bekijkt, zie je dat we zijn geroepen om volgeling van Jezus te zijn (1), samen met anderen (2), op de plek waar we leven (3) en op zo’n manier dat ook andere mensen het Evangelie horen, omdat God wil dat alle volken tot discipelen van Jezus worden gemaakt (4). Dat klinkt misschien bekend en ook wij mogen er een rol in hebben. Maar hoe? Natuurlijk zijn er allerlei manieren te bedenken en op te noemen. De organisatie van ‘Eén maar anders’ bedacht een hele praktische, gezellige en inspirerende manier. Het is zó eenvoudig dat bijna iedereen het kan. Ze noemden het ‘Eat together’, het is op zaterdag 1 december en kan plaatsvinden aan jouw eettafel, of die van je wijkgenoot. Kort gezegd houdt het in dat je bij elkaar aan tafel
schuift om te eten en christenen en niet-christenen uit je wijk daarbij uitnodigt. Mooi plan! Maar is dat zo eenvoudig? Die vraag schotelde iemand uit mijn omgeving me voor. En eigenlijk kan ik alleen maar zeggen dat het inderdaad heel eenvoudig is. U kent vast wel iemand in de wijk die ook christen is. Daarnaast eet u vast ook met regelmaat (meestal drie keer op een dag). En waarschijnlijk heeft u ook andere buren die u weleens spreekt. Combineer die drie dingen en u hebt Eat Together al handen en voeten gegeven.
Beker
In onze eigen wijk hebben we ook zo’n groep waarmee we onder meer maandelijks samen eten. We eten en
drinken met elkaar en bidden voor elkaar en voor onze buren. We nodigen anderen uit om aan te komen schuiven en zo ontstaan de mooiste gesprekken en de gezelligste momenten. Zo zien en ervaren we:
• genade: we zijn welkom bij God, dus iedereen is welkom bij ons;
• gemeenschap: je deelt met elkaar een deel van je leven en bent er voor elkaar;
• liefde: je helpt elkaar, bid voor elkaar en staat open voor elkaar en anderen;
• geloof: we weten ons één in Christus en willen ook daarin mensen betrekken die Hem nog niet kennen;
• hoop: als wij bij elkaar zijn, is Jezus in ons midden en zien we uit naar het moment dat we met Hem van de beker zullen drinken.
Goede redenen, denk ik, om op 1 december ook een maaltijd te organiseren en daar broers, zussen en naasten uit de wijk of omgeving bij uit te nodigen!
Daniël van Beek is missionair jongerenwerker van de NGK.
| Eat together Eat together is opgezet door een groep van zestien dertigers en twintigers uit allerlei verschillende kerken, verenigd onder de naam ‘Eén maar anders’. Zij zijn voor eenheid onder christenen en willen daar ook graag handen en voeten aan geven. Ze schreven er een boek over en initieerden Eat together. Zie www.eenmaaranders.nl voor meer informatie. |
| Stappenplan voor 1 december Stap 1: Organiseer een maaltijd op zaterdag 1 december. Stap 2: Nodig gasten uit. Mensen (christenen en niet-christenen) uit je eigen buurt. Stap 3: Meld de avond aan op de website www.eenmaaranders.nl. Bij dit alles is maar één spelregel: zie elkaar als schepping van God. Misschien ontmoet je in elkaar wel Jezus. |