De TSB komend seizoen

2005-08-26
  • Jaargang 49
  • nummer 16
De Theologische Studiebegeleiding (TSB) is vanuit onze kerken opgezet omdat er ten gevolge van de breuk in de jaren 1967-1968 geen eigen kerkelijke opleiding meer was. De TSB heeft, in de situatie waarin studenten in de theologie aan verschillende opleidingen studeren, de taak om de aanstaande dienaren van het Woord in onze kerken nader toe te rusten.
De begeleiding richt zich op theoretische scholing en praktische vorming van studenten. Ook wil zij de contacten tussen studenten onderling en de contacten van studenten met de kerk bevorderen. De leiding van de TSB voor het komende seizoen zal wederom in handen liggen van dr. A. van der Dussen (Eindhoven), dr. J. Dekker (Amstelveen) en drs. J.C. Schaeffer (Nunspeet). Gedurende komend cursusjaar zijn er naast een startweekend in september, acht bijeenkomsten op zaterdag in het gebouw van de Universiteit van de Christelijke Gereformeerde kerken te Apeldoorn. Deze studiedagen beginnen om 10.00 uur en eindigen om 16.00 uur, en bestaan doorgaans uit twee gedeelten: een preekvoorstel van een van de studenten en een lezing van een van de begeleiders of een gastspreker.
Deelname aan de TSB is noodzakelijk voor een ieder die predikant wil worden in onze kerken. Beroepbaarstelling is pas mogelijk na het ontvangen van het TSB attest. De TSB staat open voor een ieder die een theologische studie volgt (binnen en buiten de Ned. Geref. Kerken) en belangstelling heeft voor deelname. Aan het deelnemen aan de TSB zijn geen kosten verbonden. Als u interesse hebt in deelname aan de TSB kunt u contact opnemen met de secretaris of kijken op de site van de Nederlands Gereformeerde Kerken (www.ngk.nl/tsb). Bij interesse is het fijn als u het startweekend vast in uw agenda noteert. Dat is namelijk een uitstekende mogelijkheid kennis te maken met de andere deelnemers.
Secretaris TSB: Taco Postuma, Kamille 16, 8265 DG Kampen, 038-333 36 98, e-mail: d.h.t.postuma@wanadoo.nl

Het programma voor het komende seizoen ziet er als volgt uit:

23 t/m 25 september (weekend)
vrijdagavond Victor van Heusden houdt een lezing over het denken van Henri Nouwen (lector Herman Schaeffer)
zaterdagochtend verwerking van de lezing waarbij voor de partners een eigen bespreking georganiseerd zal worden zaterdagmiddag plenaire terugkoppeling zaterdagavond programmabespreking en gezamenlijk spel o.l.v. weekendcommissie (Reinier Drop en Paul van der Velde)
zondagmorgen kerkdienst waarin dr. A. van der Dussen voor zal gaan.
Het weekend wordt besloten met een gezamenlijke middagmaaltijd

22 oktober
preek over Micha 6:1-8 door Maarten van der Veer
lezing door dr. A. van der Dussen over ‘ mens als beeld van God’ (bijbelse antropologie)
opening Mariecke van de Berg
leiding drs. J.C. Schaeffer

12 november
exegesedag in Apeldoorn i.s.m. het NGS. Besproken wordt Ezechiël 20
opening Reinier Drop
leiding Jaap Dekker

10 december
lezing door drs. J.C. Schaeffer over boek van van Luttikhuizen ‘boeren en bouwvakkers’ (gemeenteopbouw)
preek over 1 Korintiërs 10:1-13 waarvan vers 1-4 tekst van de preek zijn door Alrik Vos
opening Hans Vel Tromp
leiding dr. A. van der Dussen

21 januari
preek over zondag 5 & 6 van de HC door Corjan van Rhijn, n.a.v. lezing van dr. A. van der Dussen over Verzoening
lezing prof.dr. C.J. de Ruyter over ‘paradigmawisselingen in het pastoraat’ (praktische theologie)
opening Lourien Nentjes
leiding drs. J.C. Schaeffer

11 februari
lezing door dr. A. van der Dussen over ‘goed leven’ - over het belang van de (sociale) ethiek
preek over Filipenzen 3:7-9 door Auke Siebenga, deze preek moet leerstellig karakter dragen
opening Christiaan Kooiman leiding dr. J. Dekker

25 maart
preek over Mattheus 5: 38-42 door Jan uit de Bosch
lezing door Cees Rentier over ‘christelijk geloof en islam’.
opening Paul van der Velde
leiding dr. A. van der Dussen

22 april
lezing door dr. J. Dekker over een pars uit ‘Theology of Paul’ van J.D.G. Dunn
preek over 1 Samuël 5 door Hans Vel Tromp
opening Herma van der Veen
leiding drs. J.C. Schaeffer

13 mei
preek met het oog op Pinksteren door Taco Postuma, voortbordurend op thema symposium 2004
lezing drs. J.C. Schaeffer over ‘voorgaan in de dienst der gebeden’
opening Geuko de Groot
leiding dr. J. Dekker

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief