Detaillist Wim Willemse: ‘Rotary moet van stoffige imago af’

2005-11-04
  • Jaargang 49
  • nummer 21
‘De Rotary moet van het stoffige imago af dat alle leden mannen op leeftijd zijn die dikke sigaren roken.’ De bevlogen Wim Willemse (53, getrouwd en drie kinderen) is al twaalf jaar lid van de club in Zeewolde.
Als detaillist van Marskramer en Intertoys is hij al vanaf het begin bij de activiteiten betrokken. ‘Het is toch prachtig dat je als club iets kunt betekenen voor de maatschappij.’

Willemse heeft zijn draai helemaal gevonden bij de Rotary. ‘De club is leuk, boeiend en interessant. Je ontmoet allerlei mensen. Bij de Rotary kun je jezelf zijn en je praat niet alleen over zakelijke dingen. We hebben vaak vreselijk veel lol. Ik heb aan de Rotary warme vriendschappen overgehouden want iedereen respecteert elkaar. Ook al heb je een totaal andere mening en achtergrond. Je streeft als leden met zijn allen naar één doel. We proberen de wereld te verbeteren en beginnen bij onszelf.
Het geeft veel voldoening dat je als club iets voor anderen kunt doen.
Niet alleen binnen Zeewolde, maar ook erbuiten.’

Vol enthousiasme vertelt Willemse over het Sri Lanka project. ‘Ik was in 2001 met mijn gezin op reis in dat land en we bezochten een weeshuis voor 400 kinderen. De omstandigheden waren erbarmelijk slecht en ik vond dat we daar iets aan moesten doen.’ Uiteraard werd de Rotary ingeschakeld. Voor die gelegenheid werd speciaal het Zeewoldespel ontwikkeld, een soort monopolie waarbij sponsors straten van Zeewolde konden kopen. Het fantastische eindresultaat was 75.000 gulden. ‘Ik belde de mevrouw van de betrokken stichting Flash om te vertellen dat we als Rotaryclub een gift wilden doneren. Die mevrouw dacht aan een bedrag van 1.500 gulden of zo.
Toen ik het werkelijke bedrag noemde, werd het heel stil aan de andere kant van de lijn. Vervolgens begon ze te huilen, zo ontroerd was ze.’ De jongensafdeling van het weeshuis en de technische school zijn inmiddels bijna af.

Bomen zagen
De activiteiten en de bestemming van het geld zijn divers. Zo werd onder andere de arme kant van Zeewolde gesteund en kreeg een ouderenbond ooit computers van de Rotary. ‘Maar ik heb ook wel eens een dag bomen gezaagd in het bos’, lacht Willemse.
‘Dat is geen werk maar pure ontspanning als je dat met zijn allen doet’, vindt hij.
De bijeenkomsten van de Zeewoldense Rotary kennen een vast stramien. Elke dinsdagavond van zes tot kwart voor acht volgt na het eten eerst een vijf minuten praatje. Later is iemand een half uur aan het woord over wisselende onderwerpen. Soms gaan alle leden op bezoek bij het bedrijf waar een Rotarylid werkt. Maar ook op persoonlijk vlak leven de leden met elkaar mee. ‘Toen T.A. Viezee aftrad als burgemeester en predikant werd, is hij daarmee ontzettend gelukgewenst door de leden. En een groot gedeelte was aanwezig bij zijn intrede in Krommenie. Het is toch mooi als dat gebeurt?’ Willemse is voor zijn gevoel niet de hele dinsdagavond aan de Rotary kwijt. ‘We stoppen vroeg zodat we de rest van de avond naar vergaderingen kunnen. Ik ben bijvoorbeeld ook ouderling en ik plan vaak een huisbezoek na de Rotary.’ Daarnaast is hij ook nog lid van CBMC en heeft hij een veeleisende baan. Maar dat deert hem allerminst. Thuiszitten is niets voor hem.

Tijdgebrek
Soms kost het moeite om nieuwe leden te vinden. Niet omdat mensen niet willen. Tijdgebrek is echter het grote struikelblok dat doorgaans als reden wordt opgegeven om niet toe te treden tot de club. Want je verplicht je wel om zo veel mogelijk elke dinsdagavond aanwezig te zijn.
Willemse vindt de Rotaryuurtjes echter erg ontspannend. ‘Het is voor mij een rustpunt midden in de week.’

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief