Enschedese jongeren naar film en kerk

2004-06-25
  • Jaargang 48
  • nummer 13
ENSCHEDE - De gróte vraag is: Helpt de film jou om je knieën te buigen voor Jezus? Ga er niet heen als je niet méér bent dan een nieuwsgierige, neutrale toeschouwer, zoals zovelen op Goede Vrijdag: ‘En het volk stond erbij, en zag toe’.
Maar als het jou helpt om dichter bij de Here Jezus te komen, ga er dan asjeblieft heen. en laat het tot je doordringen: Dit heeft Hìj gedaan, voor mìj.

Een stukje preek van ds. Biewenga op Goede Vrijdag in Enschede. Onder zijn gehoor zaten veel jongeren die afgesproken hadden met hun jeugdouderling samen naar The Passion te gaan. En ze zijn gegaan. Diep onder de indruk zijn ze teruggekomen.
Dat bleek wel uit de reacties tijdens de nabespreking die er direct op volgde.
Jeugdouderling Johan Reinders is achteraf heel blij dat ze tot de gezamenlijke gang naar de film hebben durven besluiten.
Nog een ander opmerkelijk initiatief van de Enschedese jongeren. In de zeven kerken van de ‘kleine oecumene’ (vier vrijgemaakte, twee CGK’s en de enige NGK) werd enkele weken geleden gelijktijdig een jeugddienst gehouden.
Het thema was in alle diensten hetzelfde, namelijk ‘Idols of Jezus?’ Na afloop waren de jongeren welkom in een van de kerken waar over de preek nagepraat kon worden.
Zoals dat een goede gewoonte aan het worden is met vooraf een broodmaaltijd.
In plaats van de 150 jeugdigen waarop gerekend was kwamen er 280! Voor de maaltijd leverde dat uiteraard problemen op. Anders dan in Jezus’ dagen moest er geïmproviseerd worden om de voorraden aan te vullen.
Gemeenleden in de buurt werden gemobiliseerd om voedsel aan te dragen en zo konden de deelnemers toch nog met een gevulde maag aan de preekbespreking beginnen. De sfeer was goed en die werd medebepaald door een gospelgroep die tussen de onderdelen door voor de muziek zorgde. 19 juni eten ze verder in Enschede. Rondom barbecues. Maar nu moet je je van te voren opgeven.

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief