Over het Bij-nul-beginnen-symbool

1999-04-02
  • Jaargang 43
  • nummer 7
Op de voorkant van dit Opbouwnummer staat de afbeelding van de poster die is gemaakt voor de Opbouwdag van dit jaar. Het ontwerp is van Kees Zondag, uit Houten. We vragen Kees er iets over te vertellen. Als hij aarzelt, besef ik dat het wonderlijk is om iemand die een beeld maakt te vragen het in woorden om te zetten.
Ik hoop dat hij van mij niet zal vragen symbolen bij mijn gedachten te leveren. Toch krijg ik een paar punten:
– De krachtige strepen van het symbool weerspiegelen STRIJD. De strijd van de mens en de strijd van God.
– De zwarte cirkel, een nul, symboliseert het hulpeloze bestaan van de mens. De vorm van de nul laat een neerwaartse beweging zien.
Het geeft aan hoe iemand zich kan voelen die geen uitweg ziet, zelfs niet om bij de nul uit te komen.
– Maar... er is hoop... de cirkel is aan de bovenkant open.
Het gele licht van het kruis verbleekt het zwart. Licht komt in de duistsernis. Het kruis gaat over het zwarte heen. De dood is overwonnen.
– Wie weet beter wat het is om bij nul te beginnen dan Jezus.
Ook in het donker weten wij: hier is Hij ook geweest, hier is Hij ook nu.
Jeannette Westerkamp

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief