VCPB-Congres
1995-02-10
In 'Opbouw' (1995/2) was een aankondiging van een congres van de Vereniging voor Christen Pedagogen en Beroepsopvoeders (VCPB) opgenomen.- Jaargang 39
- nummer 3
Het congres gaat o.a. over de taakverdeling tussen ouders bij de opvoeding van hun kinderen. Sprekers en kosten waren op dat moment nog niet bekend. Daarom volgt hier nog een aanvulling.
De eerste spreker op het congres is drs. Jan Kaldeway uit Houten. Hij zal ingaan op de consequenties van veranderingen in beelden van mannelijkheid en vrouwelijkheid voor de opvoeding.
De tweede spreker is Prof. dr. W. ter Horst, emeritus hoogleraar pedagogiek in Leiden en o.a. auteur van het boek 'Christelijke Geloofsopvoeding'.
Hij spreekt over de pedagogische voorwaarden voor een goede ontwikkeling van kinderen.
's Middags zijn er opnieuw twee spekers.
De eerste spreker, drs. M. de Wolf uit Leiden, zal ingaan op de vraag hoe er - met het oog op de kindereneen goede afweging kan worden gemaakt met betrekking tot de verdeling van taken en verantwoordelijkheden tussen ouders.
De tweede speker komt uit de politiek: drs. L. van Dijken, 2e kamerlid en fractievoorzitter van de RPF. Hij spreekt over het overheidsbeleid ten aanzien van kinderopvang, ouderschapsverlof enz.
Leden van de VCPB hebben inmiddels een uitnodiging voor het congres in de bus gekregen. Ook niet-leden van de VCPB zijn welkom, daarom deze aankondiging in 'Opbouw'. De kosten bedragen voor niet-leden f 40, =; voor studenten f 30,= .
Een goedverzorgde lunch is bij de prijs inbegrepen.
Het congres vindt op zaterdag 18 maart 1995plaats (van 10 uur tot 17.00 uur). De congresgangers komen bijeen in het gebouw van de Baptistengemeente in Utrecht - Zuilen aan de Daelwijcklaan. Opgave bij de VCPB, p/a Stichting ICS, N.Z. Voorburg laan 96-1,1012 SG AMSTERDAM, (020)- 6257141.