Boekbespreking

1990-10-12
  • Jaargang 34
  • nummer 21

Dertien persoonlijke ontmoetingen met VROUWEN IN DE BIJBEL
In dit bescheiden boekje (59 bladz., prijs f 10,-) zijn de avondsluitingen-1988 van de NCRV-TV gebundeld.
Dertien stuks vanuit één centraal thema: de vrouw. De toespraken zijn verzorgd door predikanten (m/v) uit verschillende kerkelijke kringen.
Aan de sprekers was tevoren gevraagd "vooral te letten op de vrouwen aan wie maar weinig regels (in de Bijbel) worden besteed, die misschien niet eens bij name worden genoemd".
Wat nu van dit boekje te zeggen? De toespraken zijn eenvoudig, duidelijk, kort. Het merendeel ervan is gericht op kijkers/luisteraars, die geen duidelijke band met de kerk meer hebben; zij hoorden dat 'het bijbelse verhaal' toch ook voor hen actueel is. Alhoewel, de teksten zijn zeer vrijblijvend. Je hoort er vrijwel niets in van de openbaring van de HERE.
Als zodanig is het boekje toch een weerslag van de tijd waarin we leven.
Het geeft 'godsdienstige overdenkingen' en daar is wellicht nog oor voor. Zo zelfs dat een tweede druk verscheen.
In 1923 verscheen een boek met een verwante titel. In het voorwoord van dat boek schreef de auteur het volgende: "Met de naam 'Eva' (moeder) stelt de H. Schrift de vrouw op haar plaats in de wereldgeschiedenis. En stelt haar tegelijk een ideaal. .. de verlossing der mensheid door haar zaad ... de komst van de Zoon des Mensen, door Wien die nieuwe mensheid komen zal."
Dat geeft wel even een andere inhoud.
Ook dat boek ('Eva's dochteren', schrijver A. Janse) werd bij Kok, Kampen uitgegeven.

Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief